Економіка Як захистити пенсійні накопичення українців?

Як захистити пенсійні накопичення українців?

416
0

З 1 січня 2019 року, кожен українець зможе самостійно накопичувати свій пенсійний «резерв». Частина відрахувань, які він сьогодні робить в загальний бюджет Пенсійного фонду, можна буде направити на персональний пенсійний рахунок…

В НКЦПФР рекомендують вести за ними строгий державний нагляд, встановити чіткі правила для пенсійних фондів і функціонування фінансових інструментів…

Отже, Україна повинна ввести в своє законодавче поле 3 складові:

Суворий нагляд з боку держави
Чіткі правила функціонування пенсійних фондів
Якісні фінансові інструменти, в які будуть інвестуватися відрахування майбутніх пенсіонерів
Внутрішні інвестори як клас досі не можуть сформуватися в Україні.

А іноземні інституційні інвестори майже не інвестують в нашу країну, оскільки їх державні регулятори відносять Україну до країн «підвищеного ризику».

Після 1 січня 2019 року, коли запрацює накопичувальний рівень системи пенсійного забезпечення в країні з’явиться близько 25 млн потенційних інвесторів – це фактично все працездатне населення країни, за винятком самих пенсіонерів.

І без чітких правил функціонування цього ринку, і суворого нагляду, завдяки яким держава забезпечить захист і обізнаність інвесторів, внутрішні інвестори як клас можуть не сформуватися.

Регулятор ринку повинен мати можливість, не витрачаючи місяці на переписку, в надії з’ясувати куди пішли кошти інвесторів, швидко втрутитися в ситуацію і зупинити підозрілі операції з цінними паперами. Якщо ознак порушення закону не буде виявлено – обмеження на операції з цінними паперами оперативно будуть зняті. Якщо ж такі будуть виявлені, зібрані матеріали про порушення відразу відправляться в правоохоронні органи. У цьому випадку шанси інвесторів зберегти свої кошти будуть в рази вище, ніж зараз.

«Потрібно розуміти, що ці два важливих законодавчих кроку не є єдиними, які має зробити держава, і зокрема Верховна Рада. Для побудови працюючого накопичувального рівня потрібні будуть і інші зміни законодавства. Адже воно у нас дуже консервативне і недосконале. У тому числі мова йде про зміну законодавства з питань недержавного пенсійного забезпечення, яке має бути приведене у відповідність з прийнятими в світі стандартами. Головне пам’ятати, що в 2035 році на пенсію вийдуть перші, кого включать в обов’язкову систему пенсійного страхування. Чи підуть вони з достатнім забезпеченням, не шкодуючи про пенсійну реформу 2017 року, або ж ні з чим, залежить від того чи зможе держава завчасно забезпечити захист їхніх інвестицій », – попередили в НКЦПФР.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я