Новини Як вирішувати комунальні проблеми?

Як вирішувати комунальні проблеми?

302
0

Проблеми з «комуналкою»? Не знаєте, куди звертатися, якщо ваш ЖЕК не працює? Не хочете платити за неякісні послуги? Тоді читайте роз’яснення «України Комунальної».
 

Проблеми з «комуналкою»? Не знаєте, куди звертатися, якщо ваш ЖЕК не працює? Не хочете платити за неякісні послуги? Тоді читайте роз’яснення «України Комунальної». 

 

знак питання

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то не зрозуміло, звідки у рахунках за спожиті послуги з’являються астрономічні цифри. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

 

На запитання відповідає експерт «У.К.», юрист Андрій Осадчий.

 

Питання 1:

Оплата за послуги водопостачання сплачується регулярно, заборгованості немає. Однак, міськводоканал вимагає укласти договір, а в разі небажання – обіцяє відрізати воду. Наскільки це обґрунтовано? Чи повинна я надавати їм всі документи на будинок, в тому числі свідоцтво на спадщину?

 

Відповідь експерта:

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Згідно п. 1 ч. 3 ст. 20 цього ж Закону споживач серед іншого зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Свідоцтво про право на спадщину є правовстановлюючим документом для укладання договору.

 

Питання 2:
Хочу відключитися від центрального опалення, адже мені буде важко його оплачувати. Але через мою квартиру йде розводка на опалення в інші квартири, боюсь мені не дозволять. Я сам пенсіонер, мені легше і дешевше опалювати пічкою. Я сподіваюся, є якийсь вихід.

 

Відповідь експерта:

Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затверджено наказом № 4 від 15.11.2005 року (зі змінами) Міністерства архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства. При реалізації свого права Ви можете скористатися субсидіями, які надаються згідно з чинним законодавством.

Питання 3:

До якого суду з позовом до ОСББ має звернутися організація, яка надає послуги з вивозу твердих побутових відходів? Чи є можливість звернутися з претензією?

Відповідь експерта:

За чинним українським законодавством ОСББ є юридичною особою, тож за підсудністю суперечки двох господарюючих суб’єктів мають вирішуватися у господарському суді, звичайно якщо інше не встановлено договором про надання послуг. Статтею 7 ГПК передбачено досудовий претензійний спосіб вирішення спору.

 

Питання 4:

Підкажіть, будь ласка, на яку нормативну базу посилатися і що робити у випадку, коли оплату комунальних послуг було здійснено вчасно (підстава: платіжка з відміткою банку «кошти за ЖКП за словами бухгалтерії не надійшли», відділення банку як і сам банк було ліквідовано). На мій погляд, я, як споживач послуг, маю вчасно платити за отримані послуги, але не відслідковувати надходження коштів за ЖКП. Яким чином мені ліквідувати таку «заборгованість»? Що я маю робити у такому випадку, коли надавач послуг говорить, що це моя проблема і я маю платити ще раз? Допоможіть, будь ласка, розібратися.

Відповідь експерта:

Відповідно до п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження. Положенням п. 22.4 ст. 22 названого Закону передбачено, що під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним: для платника – з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника. Що ж до проведення самого переказу грошей, то це є обов’язковою функцією, яку має виконувати платіжна система (п. 1.29 ст. 1 Закону № 2346-III). Відповідальність банків при здійсненні переказу визначається положеннями ст. 32 Закону України «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні», якою, зокрема, передбачено право отримувача на відшкодування банком, що обслуговує платника, шкоди, заподіяної йому внаслідок порушення цим банком строків виконання документа на переказ. У разі порушення банком, що обслуговує отримувача, строків завершення переказу цей банк зобов’язаний сплатити отримувачу пеню. В цьому випадку платник не несе відповідальності за прострочення перед отримувачем.

Питання 5:

Стороння особа Ірина має від мого сусіда Довіреність на купівлю-продаж 50% нерухомості у 2-квартирному спільному будинку. Так як ми перші покупці і не даємо згоди на продаж, то Ірина другий рік морально нас виснажує. Та головне – вона пускає квартирантів, які мало того, що проживають без реєстрації, але й наносять шкоду спільному майну. Звернення до міліції нічого не дають. Питання: чи має право Ірина на підставі даної Довіреності, без згоди сусідів віддавати спільне майно у найм безхатченкам? Чи в праві міліція не реагувати на наші прохання виселити їх?

Відповідь експерта:

Згідно ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитись про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації. Якщо договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном відповідно до їхніх часток у праві спільної часткової власності посвідчений нотаріально, він є обов´язковим і для особи, яка придбає згодом частку в праві спільної часткової власності на це майно. Якщо Ви вважаєте, що діями представника Ірини порушені Ваші права як співвласника Ви може подати позов до суду з вимогою припинити порушувати Ваше право власності та зобов’язати не чинити перешкоди.

 

 

Джерело: jkg-portal.com.ua


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я