На голову Новини Як в Європі: Правила проїзду кругових перехресть в Україні змінено

Як в Європі: Правила проїзду кругових перехресть в Україні змінено

265
0

Прийнято законопроект, який змінює деякі принципи організації дорожнього руху.

На пленарному засіданні Верховної Ради 4 квітня 2017 р. народні депутати підтримали в цілому законопроект №4246 «Про внесення змін до статті 41 Закону України “Про дорожній рух” (щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу)» авторства нардепа Михайла Папієва, повідомляє  auto.ria.com.

Цей документ встановлює єдиний принцип руху для всіх кругових перехресть: пріоритет має автомобіль, який вже рухається по колу.

Введення такого принципу базується на європейському досвіді, де всі кругові розв’язки мають однакову схему проїзду: «кільце» – завжди головна дорога. Використання єдиного принципу організації проїзду кругових перехресть дозволяє знизити аварійність на таких ділянках на 80%, оскільки водіям набагато легше орієнтуватися, особливо в «чужих» містах. Виключається можливість неузгоджених маневрів водіїв «по пам’яті» – коли знаки не видимі або зникли, розмітка стерлась і кожен користується власними ідеями щодо пріоритетності проїзду по колу. Водіям, які приїхали до нас з Європи орієнтуватися також стане простіше: хто на колі, той і «головний», і ніяких схем з хитромудрими вигинами головної дороги, вивчити які здатні тільки місцеві водії і то не за один рік водіння. Відсутність нелогічних «пасток» на розв’язках в майбутньому не дасть можливість службам, контролюючим дорожній рух, влаштовувати «засідки» і брати хабарі з неуважних іногородніх водіїв, – зрозуміло, якщо раптом дорожня служба на зразок ліквідованої ДАІ буде повернута.

Зміна набуде чинності після підписання документа спікером ВР, Президентом і опублікування його в офіційному виданні, на що буде потрібно кілька тижнів. Також піде деякий час на заміну дорожніх знаків і розмітки на тих кругових розв’язках, де головна дорога проходила за власним «дотиковим» маршрутом. Ну і останній фактор – звикання до нововведення водіїв: доведеться перебудувати власні звички, якими ми роками керувалися при проїзді «завчених» кільцевих перехресть.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я