Економіка Як українцям виїхати на роботу в Ісландію

Як українцям виїхати на роботу в Ісландію

742
0

Екзотична Ісландія в останні кілька років стала популярним туристичним напрямком.

Втім, ця скандинавська країна приваблює не тільки мандрівників, але й охочих знайти роботу за кордоном.

Ісландія – невелика острівна держава, розташована на Півночі Атлантичного океану. Багато асоціюють цю країну виключно з арктичними льодовиками і постійними холодами, але це не так. Ісландія може похвалитися неймовірно красивою природою і м’яким кліматом.

Тільки незручне географічне розташування не дозволяє їй стати головною туристичною перлиною Європи. Втім, вже зараз число туристів, які відвідують Ісландію, приблизно в 3-4 рази перевищує кількість місцевих жителів, яких зараз налічується приблизно 322 тис. Чоловік.

Існує думка, що більшість жителів тут зайняті ловом риби, але це не відповідає дійсності. У XXI столітті економіка Ісландії стала диверсифікованою. Зараз головними її галузями є будівництво, гідроенергетика, галузь IT і біотехнології.

Ісландія може похвалитися високим навіть за мірками розвинених європейських країн рівнем зарплат і якісною системою соціального забезпечення. Рівень безробіття на даний момент знаходиться біля позначки 3%.

Все це робить Ісландію перспективним напрямком для працевлаштування. У цій статті Hyser розповість про нюанси трудової міграції в цю надзвичайну країну , – передають ” Українські реалії ” з посиланням на  hyser.com.ua

Особливості працевлаштування в Ісландії

Головна складність з пошуком роботи в Ісландії пов’язана з тим, що тут спостерігається дуже висока конкуренція. До того ж пріоритетне право на працевлаштування мають ісландці і вихідці з країн Євросоюзу. Тільки якщо ніхто з них не відгукнеться на вакансію, компанія має право залучати жителів так званих третіх країн.

Таким чином, працевлаштування в Ісландії слід починати з пошуку місцевої компанії, яка запропонує вам трудовий контракт. Далі роботодавець подає інформацію про вакансії в Міністерство праці (Vinnumálastofnun), надавши докази того, що не зміг знайти на це місце нікого серед місцевих претендентів.

Якщо в Міністерстві праці не виникає питань, через місяць компанія отримує дозвіл на працевлаштування іноземця. Потім роботодавець пересилає його разом з трудовим контрактом та іншими документами майбутнього співробітника, який після цього подає документи в консульство.

Врахуйте, що обов’язковою умовою легального працевлаштування в Ісландії є оформлення робочої візи типу D. Її можна отримати в Посольстві Ісландії в Україні. Після закінчення терміну її дії візу можна продовжити. Робоча віза є першим кроком на шляху до отримання постійного місця проживання та громадянства.

Щоб отримати дозвіл на роботу і проживання в Ісландії, потрібно подати такі документи:

  • Заява, підписана роботодавцем і здобувачем;
  • Трудовий договір;
  • копія закордонного паспорта;
  • кольорове фото 3,5х4,5 см;
  • медична страховка з мінімальною сумою покриття 30 тис. євро;
  • Довідка про відсутність судимості;
  • підтвердження наявності житла в Ісландії.

Іноді місцеві служби вимагають від шукачів та інші документи, тому потрібно бути до цього готовим.

Зверніть увагу, що до переїзду на територію Ісландії потрібно подати заяву в Управління з питань імміграції. До цього моменту у вас повинна бути легальна роботі в країні і трудовий контакт, який є підставою для видачі ВНЖ. Процес розгляду таких заяв займає до 90 днів.

Рівень оплати праці та актуальні вакансії

Як ми вже говорили, ринок праці в Ісландії є досить продуктивним. Місцеві претенденти поводяться активно, тому більшість привабливих робочих місць займають саме вони. Втім, у кваліфікованих і досвідчених зарубіжних фахівців теж є хороші шанси знайти престижну роботу. Тут дуже цінують представників дефіцитних для місцевого ринку праці професій.

Знання іноземних мов також істотно збільшує шанси знайти хорошу роботу. В ідеалі бажано знати ісландський, але на практиці часто вистачає володіння англійською. Крім того, в Ісландії можна зустріти німецький і скандинавські мови.

Середня зарплата до вирахування податків в Ісландії становить приблизно 4,2 тис. Євро на місяць, а після – близько 3 тис. Євро. Це є відмінним показником, яке можна порівняти з рівнем зарплат в найбагатших країнах ЄС – Данії та Люксембурзі. Мінімальна зарплата в Ісландії становить 1880 євро на місяць.

Щоб розраховувати на високі зарплати, необхідно намагатися знайти роботу в столиці Ісландії – Рейк’явіку. До того ж саме тут ринок праці пропонує найбільшу кількість вакансій.

Багато трудові мігранти вважають за краще жити і працювати в невеликих містах на зразок Акюрейри і Егілстадіра. Як правило, тут влаштовуються робочими на будівництво і на підприємства з переробки риби.

В цілому, найбільше доступних для іноземців вакансій в Ісландії пропонують в таких сферах, як рибне господарство, аграрна галузь, туризм і біотехнології. Також користуються попитом айтішники, в першу чергу розробники програмного забезпечення. Серед висококваліфікованих фахівців існує попит на перекладачів, викладачів і лікарів.

Влітку відкриваються широкі можливості для пошуку сезонної роботи. Наприклад, можна влаштуватися на ферму або в сфері ресторанного та готельного бізнесу. У великих містах іноземці їдуть працювати офіціантами і екскурсоводами. У мальовничих ісландських селах можна знайти достатню кількість вакансій у сфері рибного господарства. Наприклад, професія рибалки в країні вважається дуже гідною, до того ж умови життя в сільській місцевості мало в чому поступаються міським.

Досить часто компанії забезпечують своїх іноземних співробітників житлом, а іноді навіть харчуванням. В цьому випадку можна погодитися на роботу з невеликою зарплатою, але залишитися в плюсі. Справа в тому, що навіть оренда скромної квартири в Рейк’явіку обійдеться як мінімум в 1 тис. Євро на місяць.

Де шукати роботу

Щоб знайти хорошу вакансію, потрібно одночасно задіяти різні джерела пошуку робочого місця. Для початку радимо відвідати сайт Державної служби зайнятості Ісландії – vinnumalastofnun.is. Тут ви знайдете велику кількість різних вакансій, до того ж усі вони напевно будуть легальними.

Далі варто пошукати підходящі вакансії на популярних ісландських порталах з працевлаштування:

atvinna.is

eures.is

job.is

ninukot.is

reykjavik.is

Крім того, слід моніторити оголошення на сайтах місцевих ЗМІ:

Morgunblaðið

Fréttablaðið

Не забувайте користуватися можливостями соціальних мереж, як універсальних зразок Facebook, так і професійних зразок Linkedin. Часом досить ефективним способом працевлаштування є розсилка свого резюме ісландським компаніям. Якщо ви є висококваліфікованим фахівцем, роботодавець може вийти на вас безпосередньо.

Якщо ви не зможете знайти роботу самостійно, завжди є можливість звернутися за допомогою до кадрових агентств в своїй країні або безпосередньо в Ісландії.

 

 
 
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я