На голову Новини Як менше платити за газ і воду в умовах зростання тарифів?

Як менше платити за газ і воду в умовах зростання тарифів?

145
0

Із 1 квітня мінімальний тариф для населення на газ для опалювання зріс до 3600 грн за 1 тис. куб. м. Ціна газу, який населення використовує для приготування їжі й підігрівання води, збільшилася з 1182 грн за тис. куб. м до 7188 грн за 1 тис. куб м.

Із 1 квітня мінімальний тариф для населення на газ для опалювання зріс до 3600 грн за 1 тис. куб. м. Ціна газу, який населення використовує для приготування їжі й підігрівання води, збільшилася з 1182 грн за тис. куб. м до 7188 грн за 1 тис. куб м.

 

 

Ціну у 7188 грн за 1 тис.куб.м платитимуть і ті, хто споживає для опалення понад 200 кубів газу, а мінімальний тариф платитимуть лише ті, хто споживає менше 200 кубометрів на місяць і лише впродовж опалювального сезону.

 

Із 1 травня також зростуть тарифи на водопостачання та водовідведення для 40 водоканалів. Зокрема, в Черкасах споживачі платитимуть за централізоване водопостачання 4, 284грн. за 1 куб.м. (нині – 3, 696 грн.); централізоване водовідведення — 4, 092грн.за 1 куб. м. (нині – 3, 924 грн.).

 

Як зберегти газ:

 

Встанови лічильники. Так ти будеш сплачувати лише за дійсно використаний газ.

 

Встанови автоматичний котел. Якщо використовуєш газ для нагріву води, котел з електрозапалом буде вмикати газ лише тоді, коли потрібно.

 

Утеплюй дім. Якщо використовуєш газ для опалення приміщення, прослідкуй, щоб тепло не виходило з дому через шпарини та привідчинені вікна.

 

Вдягайся вдома тепліше. Якщо використовуєш газ для опалення дому, оптимальна для здоров’я людини температура – 18 градусів. 1 градус збільшує втрати теплової енергії на 6% або перевитрати енергоносія на 4-8%.

 

Зменшуй опалення, коли нікого немає вдома. Коли йдеш на роботу – зменшуй опалення до 15 градусів.

 

Не готуй на великому вогні. Доведи страву до кипіння на великому вогні, а потім зменш вогонь удвічі – і платити менше, і страву не спалиш.

 

Використовуй якісний посуд. Для нагрівання посуду з викривленим дном чи нагаром потрібно на 6% більше енергії. Посуд із нержавіючої сталі швидше нагрівається та є менш енергозатратним.

 

Слідкуй за полум’ям. Найвища температура – на кінчиках язиків полум’я, вони не повинні виходити за межі посуду, це перевитрата газу.

 

Встанови терморегулятори на радіатори. Регулючи температуру в приміщенні, зможеш регулювати витрати газу.

 

165e61_88158b12d55745d1a6f7223a76c9f965

 

Як зберегти воду та гроші:

 

Встанови водяні лічильники. При відсутності лічильників платиш за розрахунок у 350 літрів на добу на одну людину, але насправді витрачаєш близько 150 літрів води на день, а за решту попросту переплачуєш.

 

Приймай душ замість ванни. Витрати води при прийнятті ванни в 2,5-3 рази більше, ніж при прийнятті душа. Душ замість ванни зекономить до 400 літрів води на тиждень. Економія: приблизно 108 грн./рік.

 

Зважай на стан сантехніки. Слідкуйте за станом сантехнічного обладнання. Полагодьте змішувачі, які протікають. При несправному крані, з якого капає вода, витрати води можуть складати 24 л/добу або 720 л/рік. Економія: ~ 64,5 грн./рік

 

Заміни зливний бачок унітаза на сучасний. Сучасний бачок із кнопкою економічного зливу зменшить обсяг води, що зливається, на 20 літрів на день. Економія: приблизно 54 грн./рік

 

Закручуй кран, поки чистиш зуби. З повністю відкритого крана щохвилини витікають 15 літрів води. Закручуючи кран, ти заощадиш 900 літрів води на місяць на кожну людину. Економія: приблизно 243 грн./рік

 

Не мий посуд у проточній воді. Набирай у раковину – це дозволить витратити наполовину менше води.

 

Посудомийна машина економить. Кількість зекономленої води становить приблизно 8-15 тис. літрів теплої води на рік. Економія: приблизно 112 грн./рік

 

Джерело: ck.ridna.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я