Новини Вищого антикорупційного суду не буде?

Вищого антикорупційного суду не буде?

326
0

Народні депутати України пропонують наділити суди функціями розгляду справ про корупційні правопорушення.

Що буде замість Вищого антикорупційного суду. 

Так, 31 травня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований законопроект№6529 «Про внесення змін до Закону України« Про судоустрій і статус суддів »(щодо запровадження обов’язкової спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень)», повідомляє sud.ua.

Ініціатором законопроекту виступив народний депутат Сергій Алексєєв .

Так, проектом закону пропонується внести зміни до низки статей Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виключивши положення, що визначають діяльність Вищого антикорупційного суду , і ввести такий алгоритм розгляду судами корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень:

  1. Встановити на рівні закону в загальних місцевих судах і апеляційних судах обов’язкову спеціалізацію суддів, а у Верховному Суді – передбачити створення окремої палати Касаційного кримінального суду для здійснення правосуддя в таких категоріях виробництв.

  2. Закріпити в законі вимога за кількістю суддів з такої спеціалізації (в місцевих – не менше трьох, а в апеляційних – не менше п’яти).

  3. Встановити порядок визначення спеціалізованих суддів : в місцевому суді шляхом конкурсного відбору на відповідні посади з підвищеним рівнем вимог до кандидатів (наявність трьох років суддівського стажу або п’яти років адвокатського досвіду, наукової діяльності тощо), а в апеляційному суді – шляхом визначення з найбільш досвідчених суддів зборами суддів.

  4. Визначити особливості перехідного етапу до створення обов’язкової спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень.

Також передбачається виключення пп. 16 п. 1 р. ХII «Прикінцеві та перехідні положення» зазначеного Закону, який встановлює терміни утворення Вищого  антикорупційного суду і проведення конкурсу на посадисуддів цього суду .

«Введення таких законодавчих змін повністю відповідає міжнародним стандартам, в т.ч. враховує ризики, зазначені у висновку Консультативної ради європейських суддів №15 (2012) за спеціалізацією суддів, зокрема, щодо запобігання «ускладнення доступу до судів» і «створення занадто велику відстань між суддею і стороною в справі»; «Отримання враження, що компетентність судді з певних питань відносить їх до елітної групи суддів», що «може вилитися в шлюб суспільної довіри до судів» (п. 18, 21) », – повідомив автор законопроекту Сергій Алексєєв .

Ухвалення законопроекту має на меті забезпечення ефективного судового розгляду справ про корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я