На голову Новини Вони це роблять знову: французькі політики їдуть до Криму

Вони це роблять знову: французькі політики їдуть до Криму

92
0

Група французьких політиків вдруге вирушила до анексованого Криму, викликавши роздратування України. Кульмінацією візиту стане день ВМФ Росії. DW з’ясовувала, що за цим стоїть.

Після російської анексії Криму західні політики – рідкісні гості на півострові. Коли в п’ятницю, 29 липня, одинадцять консервативних французьких парламентаріїв, членів Національних зборів і сенаторів, вирушили з триденним візитом на півострів, Москва приготувалася прийняти їх за вищим ґатунком.

Делегацію очолює Т’єрі Маріані, депутат опозиційної правоцентристської партії “Республіканці” і колишній міністр транспорту в уряді президента Ніколя Саркозі. 57-річний політик уже був у Криму зі схожою делегацією рік тому. Тоді він пояснив візит бажанням поспілкуватися з місцевими жителями. Маріані підтримав дії Росії в Криму, чим викликав критику Парижа і Києва. Служба безпеки України тоді на три роки заборонила йому та іншим учасникам поїздки відвідувати країну. Але французів це, схоже, не хвилює, оскільки вони їдуть через Москву. Виступаючи в четвер у російській столиці, Маріані сказав, що клімат між Росією і Францією змінюється на краще.

Глядачі на сумнівному військовому параді

Кульмінація поїздки запланована на неділю. Французькі політики вперше після анексії будуть присутні на святкуванні Дня військово-морського флоту Росії в Севастополі. За даними організаторів, участь у шоу візьмуть понад 20 кораблів, серед яких будуть і найновіші, оснащені крилатими ракетами “Калібр”.

Посол України у Франції Олег Шамшур каже, що на тлі цього візит викликав у нього ще більше обурення. “Для мене це виходить за рамки розуміння і відповідальної поведінки політика, – сказав DW дипломат. – Особливо з огляду на роль Чорноморського флоту в анексії Криму”. У березні 2014 року розташовані на півострові російські війська ЧФ заблокували українські військові бази, фактично захопивши півострів. Президент Володимир Путін лише пізніше визнав, що вони були задіяні.

Шамшур сказав, що радий реакції офіційного Парижа, який дистанціювався від поїздки. За словами посла, Україна вдячна Франції за її зусилля з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі в так званому “нормандському форматі”.

Давні зв’язки з Росією

Тьєррі Маріані давно підтримує тісні зв’язки з Росією. Він – депутат Національних зборів з багаторічним стажем, а від 2012 року представляє французів, що проживають за кордоном, в тому числі в Східній Європі, Росії та Україні. “Він робить ці поїздки, як зараз до Криму, як свого роду візит до виборців”, – розповіла в бесіді з DW Ронья Кемпін (Ronja Kempin), експерт по Франції в берлінському Фонді “Наука і політика” (SWP). За її словами, ця посада дає Маріані право на такі поїздки.

Тьєррі Маріані (л) у Москві перед візитом у Крим 2015 року

Тьєррі Маріані (л) у Москві перед візитом у Крим 2015 року

Також від 2012 року Маріані – співпрезидент неурядової асоціації “Франко-російський діалог”, яка проголосила своєю метою “зміцнення стратегічних відносин” двох країн. З російського боку його колега – Володимир Якунін, до 2015 року голова російської залізниці РЖД і якого ЗМІ називають колишнім офіцером спецслужб і соратником президента Путіна. В особистому житті у Маріані також давні зв’язки з Росією. Його дружина Ірина, на якій він одружений вже більше 10 років, родом з Єкатеринбурга. Дружина давно допомагає Маріні в політиці. В інтернеті можна знайти ролик, датований 2007 роком, в якому Ірина Маріані представляє російськомовний сайт Ніколя Саркозі, тоді – кандидата в президенти. Запит DW про інтерв’ю Маріані залишив без відповіді.

“Гучна меншість

Кемпін описує Маріані як впливового політика, який, однак, “вже не входить у найвужче коло керівництва” партії “Республіканці”. За словами експерта, французькі консерватори “традиційно підтримують дуже добрі стосунки з Москвою”. Кемпін пояснила це безліччю причин: від історичних до міжнародної політики і спільного членства в Радбезі ООН. “В обох країнах, і особливо в консервативних колах у Франції, існує антиамериканізм, який не можна залишати поза увагою, – зазначає експерт. – Він політично сильно об’єднує обидві сторони”. За словами Кемпін, анексія Криму майже не вплинула на це.

У Росії, схоже, особливо раді Маріані ще й тому, що саме він був ініціатором прийнятої в квітні резолюції Національних зборів. У ній міститься заклик скасувати санкції Європейського Союзу проти Росії, введені у зв’язку з українською кризою. “Мова йде про депутатів, які дуже тісно пов’язані з сільськими регіонами Франції, – каже Кемпін. Відомо, що від санкцій особливо страждають французькі фермери”. Проте, експерт закликає не перебільшувати вплив цих політиків: “Це меншість, хоч і гучна”. За словами Кемпін, більшість французів, близько 70 відсотків, скептично ставляться до Росії та Путіна.

Марін Ле Пен теж запросили до Криму

Марін Ле Пен теж запросили до Криму

Марін Ле Пен на дні ВМФ Росії?

До останнього моменту було незрозуміло, чи приїде до Криму глава французької праворадикальної партії “Національний фронт” (НФ) Марін Ле Пен. Володимир Комоєдов, голова думського комітету з оборони, розповів на початку липня, що запросив її на святкування дня ВМФ РФ.

Ле Пен останній раз була в Росії в квітні. У травні в інтерв’ю російському каналу RT вона сказала, що в разі свого обрання президентом Франції визнає Крим частиною Росії. У “Національного фронту” також тісні зв’язки з Росією. За даними ЗМІ, кілька років тому партія Ле Пен отримала мільйонний кредит від одного з російських банків.

 
 
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я