Сфера ЖКГ «Вінницягаз» перейшов до «Нафтогазу». Які зміни для вінничан?

«Вінницягаз» перейшов до «Нафтогазу». Які зміни для вінничан?

389
0
  • З 18 липня вінницький облгаз, що раніше був в складі групи «РГК» Дмитра Фірташа, перейшов до «Нафтогаз України».
  • Для вінничан рахунки та тарифи не зміняться, але показання лічильника тепер треба буде подавати на інші ресурси.
  • А що взагалі сталося? Чому державний газопостачальник отримав контроль над облгазом?

З 18 липня АТ «Вінницягаз» працює в складі групи «Нафтогаз». Про це повідомили на сайті групи «Газмережі».

«До складу державної компанії долучились ще три газорозподільні підприємства – АТ «Сумигаз», АТ «Вінницягаз» і АТ «Дніпропетровськгаз». Тепер ці компанії працюватимуть з дотриманням ключового принципу — надійності перед клієнтами та партнерами», — пишуть в повідомленні.

Там додали, що раніше під егідою держави вже запрацювали Кропивницька, Дніпровська та Харківська філії, які безперебійно надають послуги розподілу газу 1,2 мільйона родин, промислових і бюджетних установ.

«Паралельно тривають трансформаційні процеси на підприємствах в місті Харків, місті Кривий Ріг, а також Київському, Житомирському та Львівському облгазах», — пишуть «Газмережі».

Рахунки, тарифи — без змін

З літа минулого року для вінничан, які отримували послуги у «Вінницягаз збута», автоматично поміняли постачальника: ним став «Нафтогаз». І відтак змінилися рахунки для оплати газу, а переплату доводилося стягувати вручну, через заяви до газзбута.

З абонплатою за газ так не станеться.

«Особові рахунки, тариф і реквізити для оплати послуг розподілу газу для наших споживачів наразі залишаються таким же», — повідомляють на facebook-сторінці «Вінницягазу».

А значить, що й ваша переплата за абонплату нікуди не дінеться.

Суттєвою зміною на зараз є те, що передавати показники лічильника тепер треба через інші ресурси.

«З 28 липня по 5 серпня і надалі показання газового лічильника споживачам з Вінницької області треба передавати за допомогою сервісів my.gas.ua, — повідомляють у «Нафтогаз України». — А саме через чатботи GASUA у ViberTelegram. Також NaftogazGasSupply у Facebook Messenger; SMS-повідомленням на номер 4647».

Передати показники можна ще за номерами телефонів: 066-300-28-88 (Vodafone), 098-300-28-88 (Kyivstar), 093-300-28-88 (Lifecell). Для з’єднання з оператором треба натиснути «8». За цими ж номерами контакт-центру можна отримати довідки та консультації.

Державний газопостачальник пише, що будь-які інші платформи обліку не є коректними та працювати не будуть.

Тобто, якщо вінничани передавали показники газового лічильника через сайт «Єдиного рахунку» (pay.vn.ua), то вже цього місяця показання варто передавати через вищезазначені сервіси.

Що сталося?

25 травня 2022 року стало відомо про рішення суду, за яким 26 операторів газорозподільчих мереж, включно з облгазами Фірташа, передали Агентству з управління та менеджменту активів (АРМА). Підстава для відчуження — майже 1,5 мільярда гривень несплати за користування державними газовими мережами.

Вже 30 травня АРМА передало отримані облгази «дочці» НАК «Нафтогаз» — компанії «Чорноморнафтогаз».

В цьому році правоохоронці повідомили про ще одну справу проти «РГК» Фірташа.

СБУ та Бюро економічної безпеки 17 березня 2023 року провели обшуки в 16 облгазах групи «Регіональної газової компанії». Зокрема, обшуки проводили в офісах у Вінниці, Києві, Львові, Рівному, Харкові, Закарпатті, Івано-Франківську та інших містах.

Бюро економічної безпеки повідомило, що розслідують злочинну схему маніпуляцій на газорозподільчих підприємствах.

«Задокументовано факт протиправного використання тарифних коштів, передбачених на закупівлю газу для покриття виробничо-технічних втрат. Таким чином державі було завдано збитки у сумі понад 3,4 мільярда гривень», — йдеться в повідомленні.

У СБУ пояснили, що схема полягала у тому, що «на папері» посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували від них газу. Фактично компанії здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі та належало державі.

Інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу, а «перераховувалися» підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.

Штучну заборгованість, що утворювалася в результаті таких махінацій, намагалися списати за рахунок бюджетних коштів.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я