На голову Економіка Вінницька міська рада чекала десятиліття, щоб стягнути борги за “Росію”.

Вінницька міська рада чекала десятиліття, щоб стягнути борги за “Росію”.

84
0

Вінницька міська рада «взула» підприємців у земельний сервітут на десятки  мільйонів гривень! | Голос народу

Минулого року Вінницька міська рада подала до суду на орендаря кінотеатру “Росія”. Протягом 10 років останній не платив за оренду приміщення і заборгував місту 7,8 мільйона гривень (разом із штрафними санкціями). Тільки цікаво, чому ж міська влада чекала ці десять років перш ніж вирішила подати до суду на орендаря.

Історія почалась ще у 1996 році, коли Виконавчий комітет Вінницької міської ради народних депутатів затвердив договір оренди майнового комплексу “Кінотеатр “Росія” з виробничо-комерційною фірмою “Ма-Кі” ЛТД. Власником фірми був бізнесмен Віктор Кішек, якого застрелив кілер у Вінниці.

Згідно з договором фірма Кішека мала платити 5318 грн за рік. На початок 2010 року  борг підприємства складав уже 265 785 грн.

У 2010 році у кінотеатру змінюється орендар. Фірма “Ма-Кі” ЛТД переуступає право оренди ТОВ “Інтехдоксервіс”, яке зобов’язується погасити попередні борги  та справно сплачувати оренду.

Вінницька міська рада за новим договором передає 3600 кв.м колишнього кінотеатру, а також земельну ділянку в оренду під ним. Відповідно до угоди міська рада передала гектар землі.

Ще понад півгектара у 2006 році  передано в оренду фірмі “Парадаіз”, співвласниками якої є Олександр Капітан, зять екс-регіонала Сергія Татусяка, а також Анна Виговська та Валерій Половинчук.

Згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol  Валерій Половинчук, є бенефіціаром  акціонерного товариства “Голуба нива”, співвласниками якої є родина депутатів Ткачуків. Саме за допомогою ПАТ “Голуба нива” вони роздерибанили і знищують Вишенське озеро.

Сам Половинчук має 9 мільйонів боргу перед “Дельта банком”

Ще Половинчук відомий тим, що фірма “Пік-В”, власником якої він є, взяла у державному банку “Державний Експортно-імпортний банк України” в особі філії АТ Укрексімбанку у м. Вінниці 1 759 998,21 дол. США  і не повернула коштів.

У 2018 році виконавча служба зверталась до суду про встановлення майна Половинчука, щоб стягнути на користь держави хоча б якісь кошти. Про це йдеться у рішенні Господарського суду Вінницької області від 09 січня 2018 року.

Але повернемось до фірми “Інтехдоксервіс”, яка з 2010 року орендує кінотеатр “Росія”.
Власником фірми  є Юрій Совсімов, який  разом з Володимиром Куликовим є засновниками ТОВ “КВС груп”. Тим самим Володимиром Куликовим, який став директором фірми “Вітеком”, якою володіла дружина мера Моргунова і в чиїй власності знаходилась земля біля центрального ринку. Ми про це писали у матеріалі “Проспект Коцюбинського у Вінниці реконструюють під чергове ТРЦ пана мера?”

Відповідно до угоди між міською радою та ТОВ “Інтехдоксервіс” підприємство мало сплачувати за оренду кінотеатру 17640 гривень в місяць. Востаннє фірма платила оренду у 2012 році. Але Виконавчий комітет Вінницької міської ради лише у 2020 році вирішив подати о суду на боржника орендаря і нарахував йому 7,822 мільйона орендної плати і штрафних санкцій. Про це йдеться у рішенні Господарського суду Вінницької області від 1 липня 2021 року

Весь сюр ситуації полягає у тому, що  договір оренди кінотеатру закінчується у вересні цього року.

Яка подальша доля кінотеатру поки не відомо. Комунальним підприємством “Агенція просторового розвитку ВМР” підготовлено концепцію ревіталізацію цього культурного об’єкту.

Зокрема, як видно зі схеми, уже класично в колишньому кінотеатрі пропонують добудувати готельний блок з апартаментами і офісні приміщення
Не здивуємось, якщо міська рада вже скоро віддасть в оренду приміщення фірмі, на чолі якої стоятиме хтось із тріо Совсімов-Куликов-Кожухівський…

Джерело
#влада #міськрада #кінотеатрросія #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я