На голову Новини Вінницькі студенти дали клятву небесної сотні

Вінницькі студенти дали клятву небесної сотні

154
0

Студенти всіх вінницьких вишів зібралися біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, аби вшанувати подвиг юнаків, що з дерев’яними щитами пішли проти снайперських куль.

Студенти всіх вінницьких вишів зібралися біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, аби вшанувати подвиг юнаків, що з дерев’яними щитами пішли проти снайперських куль.

 

ns214345

 

Студент-четвертокурсник вінницького національного аграрного університету Максим Рязанцев переконаний, що смерть хлопців рік тому на Майдані в Києві не була марною, адже відбулися зміни у свідомості значної кількості людей.

 

Студент вінницького національного університету згадав те, що понад 150 років тому було скасовано кріпосне право. Ці два дні тоді й рік тому мають у собі спільну рису: українці здобули найцінніше, що може мати нація — свободу.

 

Координатор віче, студент Вінницького національного медичного університету Андрій Вигонюк пригадав, що виконано першу вимогу Майдану — відставка Януковича. Друга, люстрація, виконується повільно.

 

– Ми з вами той нерв, який дав реакцію. Країна потребує негайних змін, бо нам з вами завтра жити в ній. Революція Гідності триває, і ми — її передові учасники, основа для створення життя цієї держави. Тому нас цікавить не лише зовнішній ворог, але і внутрішній — він серед нас. Маємо виховати в собі гідного нащадка української нації. Маємо продовжити боротьбу Небесної Сотні — боротьбу за ідеали. Бо саме ідея "одної, соборної, єдиної України" привела на це віче і студентів ДонНУ. – сказав Андрій.

 

18-річний Дмитро із Донецького національного університету, навчається на факультеті міжнародних відносин та зовнішньої політики. Родом хлопець з міста Ровеньки, що на Луганщині. Населений пункт наразі підконтрольний бойовикам, мама-бухгалтер і тато-гірник залишилися там в очікуванні миру.

 

–В університеті поширилася інформація, що 19 лютого буде проходити акція вшанування Небесної Сотні, яка полягла на Грушевського, Інститутській, Шовковичній вулицях. Факультети збиралися окремо, самоорганізовано, по кільканадцять людей, а об’єдналися тут. Ми не могли не прийти на цю ходу, – каже Дмитро.

 

А Микита Зав’ялов, ще один студент ДонНУ, розповів про те, що після подій річної давнини Донецьк також вийшов і повстав, і також має своїх Героїв.

Ми зараз вшановуємо померлих, але варто пам’ятати і про живих героїв. Варто пам’ятати про подвиг тих, хто зараз боронить Донбас в тому пеклі попри холод чи, інколи, відсутність їжі. А чи гідні ми Небесної Сотні, яка віддала життя торік? Чи викидаємо ми сміття в сміттєві баки? Це, нібито, дрібниці. Але це — наш фронт, на якому розпочинаються всі людські цінності, – сказав Микита у гробовій тиші.

 

Студенти також одноголосно прийняли резолюцію віче. Молодь звернулася до Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ з вимогою активного розслідування розстрілів на Майдані, та належного покарання вбивць.

 

 

Джерело: vlasno.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я