На голову Новини Вінницькі пенсіонери та громадські активісти змусили місцеву владу до співпраці (ФОТО)

Вінницькі пенсіонери та громадські активісти змусили місцеву владу до співпраці (ФОТО)

177
0

Припинити підвищення тарифів на газ, електроенергію та послуги ЖКГ, а також відмінити скасування пільг на безкоштовний проїзд у муніципальному транспорті для соціально незахищених верств населення, вимагали сьогодні вінничани у міської влади.

Припинити підвищення тарифів на газ, електроенергію та послуги ЖКГ, а також відмінити скасування пільг на безкоштовний проїзд у муніципальному транспорті для соціально незахищених верств населення, вимагали сьогодні вінничани у міської влади.

 

 

Під стінами міської ради зібралось близько трьох тисяч жителів міста, в основному пенсіонерів.

 

 

Активісти були налаштовані серйозно, тому розходитись, не поговоривши з в.о. міського голови Сергієм Моргуновим, не збирались.
Відтак центром міста часто лунало: «Моргунов виходь!». Аби не дратувати і так розлючений народ, пан Моргунов вислав на переговори своїх заступників Андрія Реву та Ігоря Корольчука.

 

Однак конструктивного діалогу не відбулось. На всі відповіді чиновників, у активістів виникало ще більше питань.

 

 

Відтак вирішили відправити робочу групу до приміщення міської ради для подальших перегорів з чиновниками у більш спокійній обстановці.
На зустрічі з активістами Андрій Рева зазначив, що підняття тарифів — це фатальна помилка, яка "не має нічого спільного зі справедливістю". Й пообіцяв обговорити питання стабілізації тарифів для вінничан на сесії міськради, яка відбудеться 29 травня.

 

На цій сесій має бути також обговорене питання адресної фінансової допомоги для вінничан у вигляді грошових перерахувань на дотаційні картки. Після чого до Кабінету Міністрів України буде відправлений лист з відповідними пропозиціями від вінничан.

 

Не обійшлось обговорення й теми безкоштовного проїзду:

 

– Ми визначили для себе найгострішу проблему, яка стосується проїзду в пасажирському транспорті. Ми вважаємо, що скасовувати проїзд для 160 тисяч людей без відповідної компенсації та без підвищення життєвого стандарту просто неправильно, – говорить Андрій Рева.

 

 

Максимальна кількість людей, які входять в це число – пенсіонери за віком, яких у вінниці більше 110 тисяч. Ми звернемось до Кабміну, щоб не скасовували 354-ту постанову, яка з 1994 року дає пенсіонерам за віком право на проїзд. Ми вважаємо за необхідне залишити її в силі до того часу, як не будуть підвищені соціальні стандарти.

 

На переговорах домовились, що Ігор Корольчук очолюватиме робочу групу, яка буде вирішувати всі проблеми, пов’язані з житлово-комунальним господарством, звернення громадян, тарифи та боротимуться з комунальною мафією міста.

 

Відтепер робоча група Народної ради Майдану щосереди о 15.00 зустрічатимуться з паном Корольчуком.

 

 

 

 

Голова Народної ради Майдану, організатор «антитарифної» акції протесту зауважив, що це великий крок до співпраці та діалогу «народ – влада»:

– Вперше за 6 років боротьби з вінницькою комунальною бандою, місцева влада пішла на переговори й дала «добро» на співпрацю з громадою. Я вважаю це великим успіхом. Дасть Бог, в подальшому ця співпраця дасть свої плоди і ми більше не матимемо подібних проблем. А поки не відмінять антинародні тарифи та не припинять знущатись над пенсіонерами, забираючи в них останнє – безкоштовний проїзд, ми збиратимемось щонеділі на Народне Віче. І кожного разу нас буде більше! Безстрокова акція тільки розпочалась, вона ще набере своїх обертів. Сьогодні ми стримали людей від перекривання дорожнього руху, наступного разу ми вже не зможемо їх стримувати.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я