На голову Новини Віденський суд сьогодні розгляне екстрадицію Фірташа

Віденський суд сьогодні розгляне екстрадицію Фірташа

167
0

Земельний суд Відня розгляне в четвер справу про екстрадицію українського мільярдера Дмитра Фірташа, видачі якого за підозрою в багатомільйонному хабарі в Індії вимагає влада США

Земельний суд Відня розгляне в четвер справу про екстрадицію українського мільярдера Дмитра Фірташа, видачі якого за підозрою в багатомільйонному хабарі в Індії вимагає влада США

 

 

Про це повідомляється у суді, передає depo.ua

 

У той же час, як повідомляв у березні австрійський журнал Format, суд другої інстанції своїм рішенням від 29 січня ухвалив, що запит США про правову допомогу і документи, що додаються ФБР "не дають достатніх підстав для підозри" у тому, що Фірташ винен у дачі хабара в Індії за ліцензії на розробку корисних копалин.

 

На думку журналу, це рішення суду "робить неймовірною" можливу видачу Фірташа американським властям.

 

Справа Фірташа привертає до себе велику увагу австрійських ЗМІ.

 

Фірташ був заарештований у Відні за запитом США 12 березня 2014 року і згодом звільнений під найбільшу в історії Австрії заставу в 125 мільйонів євро. США звинуватили українського олігарха і ще п’ятьох бізнесменів в дачі індійським політикам хабара в 18,5 мільйона доларів в обмін на ліцензії на розробку родовищ в Індії.

 

Як повідомляла раніше прес-секретар Земельного суду Відня Христина Зальцборн, очікується, що рішення буде прийнято в також в четвер, тому що, на думку судді, що веде справу, для цього буде достатньо двох годин.

 

За словами Зальцборн, судовий процес щодо екстрадиції відрізняється від звичайного судового процесу – в ході нього "не потрібно заслуховувати всіх свідків і оцінювати всі докази, це інша процедура, так що вона (суддя) думає, що засідання закінчиться через дві години після початку".

 

Сам Фірташ заявляв, що вірить у справедливість австрійського правосуддя і дуже вдячний австрійцям, "що вони повелися дуже розумно, що вони не піддалися тиску американців, принаймні, на сьогоднішній день".

 

Цю заяву олігарх зробив 3 березня журналістам під час організованої ним конференції "Україна завтра", в рамках якої він презентував створене спільно з групою європейських політиків та експертів Агентство з модернізації України зі штаб-квартирою у Відні.

 

Джерело: depo

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я