Політика Відбулася зустріч духовенства ПЦУ та УПЦ МП?

Відбулася зустріч духовенства ПЦУ та УПЦ МП?

404
0
У Софії Київській відбулася зустріч духовенства Православної церкви України (ПЦУ) та Української православної церкви. Про це у середу, 6 липня, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Facebook.
“Сьогодні, коли війна ставить перед нами нові виклики, все зайве залишається позаду. Вчора, у день пам’яті Блаженнішого митрополита Володимира на території Софії Київської відбулася історична зустріч духовенства Православної церкви України та Української православної церкви. Подолати поділ, служити народу України та будувати наш спільний дім – наші спільні цілі”, – написав Ткаченко.
Міністр заявив, що вірить, що ця зустріч – початок “нового, мудрого, сильного шляху наших Церков заради вільного та мирного майбутнього України”.

Також він підкреслив, що Мінкультури та Державна служба з етнополітики та свободи совісті сприятимуть цьому всіляко.

27 травня Собор УПЦ ухвалив рішення про повну незалежність. Собор також висловив незгоду з позицією патріарха Московського та всієї Русі Кирила щодо війни в Україні.
Невдовзі після цього глава ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що УПЦ  продовжує зберігати єдність із московським патріархом.

Своєю чергою, синод Російської православної церкви забрав кримські єпархії в УПЦ МП та передав їх під пряме підпорядкування патріарха Кирила.

В Українській православній церкві заявили, що ніхто з офіційних представників УПЦ не був на зустрічі із ПЦУ, про що раніше повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

“Ніхто від церкви не делегував священиків, які взяли участь у цій зустрічі, представляти точку зору духовенства та мільйонів мирян УПЦ. Цей захід був організований представниками Міністерства культури, тому за всі організаційні питання, в тому числі і за склад учасників, відповідальна тільки ця організація.

Зі ЗМІ мені стало відомо, що учасники цієї зустрічі розмовляли про те, що спільного, і в чому відмінність УПЦ та ПЦУ. До чого вони дійшли мені невідомо”, – заявив  голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української православної церкви Митрополит Климент.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я