Новини Верховна Рада затвердила указ президента Порошенка про введення в Україні воєнного стану!

Верховна Рада затвердила указ президента Порошенка про введення в Україні воєнного стану!

318
0

Верховна Рада 26 листопада після 3,5 годин дебатів та сварок таки затвердила указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. За відповідний законопроект проголосували 276 депутатів.

Під час виступу в Раді президент повідомив, що частково змінив свій указ. Він запропонував запровадити воєнний час не по всій території України, а лише в 10 областях. В тому числі й у Вінницькій – через кордон із Придністров‘ям!

Йдеться про області, розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів.

До цього переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Президент заявляв, що воєнний стан запровадять з 9 години 28 листопада. Він триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

Водночас, президент підкреслив, що обмежувати права громадян влада буде лише у випадку наземної російської воєнної агресії.

Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що вирішив змінити свій указ про ведення воєнного стану, скоротивши його термін з 60 до 30 днів.

Крім того, президент запевнив, що не має на меті перенесення виборів, та повідомив, що збирається внести у парламент проект рішення про дату виборів – 31 березня 2019 року.

За процедурою, пропозицію запровадити воєнний стан президенту подала Рада нацбезпеки і оборони.

Таке рішення було ухвалене через атаку Росії у Чорному морі, яка завершилась захопленням 3 українських кораблів та 23 моряків.

Рішення РНБО містить 12 пунктів з них останній – Таємно.

Результат пошуку зображень за запитом "військовий стан в україні"

Президент підписав указ, який подав на затвердження парламенту. Його оприлюднили за годину до початку засідання Верховної Ради.

Державним органам надаються доручення щодо:

– введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

– забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період;

– приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначених об’єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем;

– утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

Критиками Порошенка після введення воєнного стану лишаються “опозиціонери” із колишніх “регіоналів” і ВО “Свобода”.

Будь то Юрій Бойко із крила Фірташа-Льовочкіна чи Вадим Новинський з Ахметівської групи.

В електоральному плані воєнний стан різко ділить виборців на дві групи: проукраїнську і проросійську. І ці групи дедалі більше віддалятимуться одна від одної.

І якраз “опозиціонери” з колишніх були найдошкульнішими і найбільш різкими опонентами Порошенка…

У ЦВК розповіли про вибори в умовах воєнного стану!

Колишні президенти України Віктор Ющенко, Леонід Кучма і Леонід Кравчук висловили сумніви у необхідності введення воєнного стану в Україні.

Їхню спільну заяву доніс до журналістів Кравчук: питання потрібно було вирішити раніше, а не затягувати аж до президентських виборів, що може посіяти сумніви і хаос серед українців.

“Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору? За 5 років виникали ситуації, коли введення воєнного стану було доцільним і можливим — захоплення Криму, Дебальцевський та Іловайский котел, де були тисячі загиблих”, — процитував він.

За словами президентів, подібні рішення сприймаються у суспільстві як загроза демократії, що може бути використано ворогом. У разі ж введення воєнного стану, підкреслили вони, повинні бути скасовані норми про обмеження прав і свобод та заборону виборів.

“Верховна Рада повинна прийняти постанову про проведення виборів 31 березня 2019 року. Настав момент, коли від мудрості народних обранців залежить доля держави”, — висловив Кравчук спільну думку.

Пов’язане зображення

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я