Новини Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про посилення відповідальності за...

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про посилення відповідальності за керування у нетверезому стані.

516
0

 

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху». За проголосували 282 народних депутати.

Законопроектом передбачено адмінарешт на 10 діб із позбавленням права керування на 3 роки за повторне керування транспортним засобом у нетверезому стані. Також збільшується штраф за покидання місця ДТП і зменшується можливість винуватцям таких автопригод уникати відповідальності за скоєне.

Зокрема, за керування транспортним засобом у стані сп’яніння передбачається штраф 10 200 гривень (600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на один рік. Повторне протягом року порушення потягне 20 400 (1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) гривень штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки або адміністративний арешт на строк 10 діб.

Якщо водій, який двічі скоїв зазначене правопорушення, скоїть його в третій раз, йому загрожує штраф 40 800 гривень (2 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб, теж з позбавленням права керування транспортними засобами.

Якщо людина скоїла ДТП, в результаті якого потерпілий отримав травми середньої тяжкості, планують карати штрафом від 51 до 85 тисяч гривень або арештом на строк до шести місяців (позбавлення прав на 5 років).

Такі ж діяння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння пропонують карати позбавленням волі на термін до 3 років (позбавлення прав від трьох до п’яти років).

У разі смерті потерпілого винуватцю загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років (позбавлення прав на термін від п’яти до восьми років). Якщо жертв кілька – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років (позбавлення прав на термін від п’яти до десяти років). Якщо водій був у стані алкогольного сп’яніння, винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років (позбавлення прав на термін від семи до десяти років).

Як повідомлялося раніше, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Парламент підтримати законопроект № 2695.

«Ухвалення цього законопроекту сприятиме запобіганню вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, більш стриманій і виваженій поведінці водіїв на дорогах і, як наслідок, приведе до зменшення кількості ДТП», – зазначив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Джерело: gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я