Новини “Велика сімка” готова розширити санкції щодо Росії…

“Велика сімка” готова розширити санкції щодо Росії…

449
0

Міністри закордонних справ держав “великої сімки” заявили про готовність розширити санкції щодо знахабнілої Росії…

Про це йдеться в спільному комюніке міністрів, опублікованому в ніч на вівторок, 24 квітня, пише DW.com.

Подальші обмежувальні заходи можуть бути запроваджені, якщо цього вимагатимуть дії російської сторони.

Термін дії санкцій за порушення територіальної цілісності України “нерозривно пов’язаний” з “повним і незворотним” виконанням Росією мінських угод, підкреслили представники країн G7, зустріч яких проходить в канадському місті Торонто з 22 по 24 квітня.

 
 Глави МЗС країн “великої сімки” також виступили з критикою Росії за її “втручання в демократичні системи”. Тих, хто має намір підірвати демократію, очікують “наслідки”, заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, не вдаючись у деталі.

При цьому у вирішенні регіональних і глобальних конфліктів “велика сімка” продовжить шукати можливості для діалогу з російською стороною. Москва має бути “конструктивним партнером”, вважає виконуючий обов’язки держсекретаря США Джон Салліван.

Нинішню поведінку російської сторони він назвав “неприйнятною”. Зокрема, Салліван згадав отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля в британському Солсбері, а також діяльність Росії на сході України, в Грузії та Молдові.

Країни-члени “Великої сімки” закликали Україну до створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

“Ми підтверджуємо нашу підтримку реформ в Україні та заохочуємо кроки, здійснені на сьогоднішній день, особливо в сферах децентралізації та економічного зростання. Ми настійно закликаємо уряд України продовжувати прогрес на шляху у напрямку реформ”, – йдеться у заяві.

Міністри також закликали до прогресу у проведенні реформ виборчого законодавства та Закону про національну безпеку.

“Ми знову підтверджуємо нашу повну довіру до Групи послів країн “Великої сімки” в Україні та визнаємо роль цієї групи в моніторингу та підтримці здійснення реформ”, – зазначається в заяві.

Нагадаємо, спікер Ради України Андрій Парубій запросив секретаря Венеціанської комісії Томаса Маркерта долучитися до обговорення законопроектів Про національну безпеку та Антикорупційний суд.

Раніше Маркерт в інтерв’ю “Європейській правді” заявляв про готовність взяти участь у роботі над змінами законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я