Uncategorized Важливі новини 5 травня.

Важливі новини 5 травня.

351
0

– Влада РФ уже провалила всі свої цілі, визначені перед початком масштабного вторгнення в Україну та програла війну з точки зору власних уявлень про перемогу.
Про це заявила на брифінгу у Вашингтоні речниця Білого дому Джен Псакі.
“Важливо зазначити й не випускати з поля зору, як це  визначали для себе росіяни. Вони вже програли – за своїм визначенням”, – зауважила речниця адміністрації Байдена.

– Росія прагне контролювати доступ до Чорного моря і з цією метою атакує Одесу, Херсон та Маріуполь.
Про це Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.
Згідно з повідомленням, загарбники хочуть встановити контроль над морськими сполученнями України, щоб послабити економіку нашої держави.
Росія проводить наземні операції переважно за сході України, але завдає ракетних ударів по всій території країни, щоб залякати та деморалізувати українців.

-Україна переходить на сучасне військове обладнання, бо російська агресія, на відміну від запасів радянської зброї, не зменшується.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
“Запаси зброї радянських часів зменшуються, а російська агресія – ні. Тому Україна переходить на сучасне обладнання. Потрібне навчання, але ми швидко вчимося. Насправді ми вчимося керувати сучасною зброєю швидше, ніж деяким урядам потрібно часу, щоб прийняти рішення про її надання”, – написав Кулеба.

– Війська РФ завдали авіаракетного удару по Краматорську Донецької області. Внаслідок цього щонайменше 25 поранених цивільних. Шестеро із поранених потребують медичної допомоги в лікарні.
Про це повідомив глава Донецької ОВА Павло Кириленко.
За його словами, ракети пошкодили 9 житлових будинків, школу та численні об’єкти цивільної інфраструктури.
“Не здатні воювати з українською армією, росіяни продовжують “воювати” з нашими цивільними. Це – черговий воєнний злочин російської армії на нашій землі. Все ретельно фіксуємо. Ніхто не уникне кари!”, – зауважив очільник регіону.

– Низка пасажирських потягів запізнюється через пошкодження залізничної інфраструктури внаслідок обстрілів, затримка становить від годин й до 11 годин
Актуальну інформацію щодо запізнення пасажирських поїздів оприлюднила “Укрзалізниця”.
Станом на сьому ранку 5 травня запізнювалося 46 поїздів. Найменший час затримки становив 1 годину й 12 хвилин – потяг №129 Кременчук — Івано-Франківськ, а найдовше затримувався поїзд №150 Чернівці — Полтава – на 11 годин і 13 хвилин.

– Розвіддані, якими США діляться з Україною, використовувалися для ударів по командних центрах, де і загинули російські генерали.
Про це повідомляє New York Times.
При цьому джерела обумовлюються, що не всі такі удари ґрунтувалися на американських даних і конкретно удар по командному пункту в Ізюмі 30 квітня, де незадовго до цього був начальник російського Генерального штабу Валерій Герасимов, не спирався на американську інформацію. Повідомляється, що Вашингтон не дозволив би використовувати свої дані для замаху на життя вищого військового керівництва Росії, до якого він відносить Герасимова.

– Україна стверджує, що від початку війни на фронті загинуло 12 вищих російських офіцерів, що аномально багато, у всякому разі за мірками західних армій, за значають західні експерти. Росія офіційно підтвердила загибель двох заступників командувача арміями – це генерал-майор Андрій Суховецький і генерал-майор Володимир Фролов.
США віднедавна відкрито визнають, що діляться з Україною широким спектром розвідданих. Союзники США по НАТО також надають Києву інформацію від своїх розвідок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я