Політика Ватикан: Папа Римський виступає за перемовини, а не капітуляцію України

Ватикан: Папа Римський виступає за перемовини, а не капітуляцію України

353
0
Ватикан надав роз’яснення щодо коментарів Папи Римського Франциска про “білий прапор”. Раніше в інтерв’ю для швейцарського ЗМІ Папа згадав про необхідність припинення війни та поновлення мирних переговорів, але його слова були витлумачені як заклик до капітуляції України. Маттео Бруні, який представляє пресслужби Ватикану, уточнив, що заява Папи про “відвагу білого прапора” стосувалася заклику до перемир’я через мирні переговори, а не здачі.
 
Про це інформують Vatican News. Слова Папи проінтерпретували не те що він мав на увазі.

“Папа вживає термін “білий прапор” і у відповідь використовує запропонований інтерв’юером образ, щоб позначити ним припинення військових дій, перемир’я, досягнуте завдяки відвазі переговорів. В іншому місці інтерв’ю, говорячи про іншу конфліктну ситуацію, але маючи на увазі будь-яку військову ситуацію, Папа чітко заявив: “Переговори ніколи не є капітуляцією””, – йдеться у заяві Бруні.
 
Бруні зазначив, що Папа використав образ, запропонований інтерв’юером, для підкреслення важливості зупинки бойових дій та досягнення миру через діалог. В іншій частині інтерв’ю, обговорюючи конфлікти загалом, Понтифік висловився чітко: переговори не означають капітуляцію.
 
У контексті питань про ситуацію в Україні Папа Франциск акцентував на тому, що справжньою силою є розуміння ситуації, думка про народ та готовність до переговорів. Він також зауважив, що в сучасному світі існує можливість залучити міжнародні сили для медіації та допомоги в організації діалогу. Папа наголосив на сміливості слова “переговори” та закликав не боятися шукати допомогу посередників для досягнення мирного розв’язку конфлікту, зокрема згадав про Туреччину як одного з потенційних посередників.
Ватикан прагнув розвіяти непорозуміння, що виникли через інтерпретацію слів Папи. Вони наголосили на його ідеї відданості мирного вирішення конфліктів через діалог і переговори, а не через здачу або капітуляцію.
 
ЗСУ про “білий прапор” Папи Римського
 ЗСУ критично відреагували на висловлювання Папи Римського про “білий прапор”, назвавши цю заяву застарілою і “збоченою”. Така реакція з’явилася на тлі пропозиції президента Туреччини щодо залучення російської федерації до нового формату переговорів.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я