Новини В групі ризику

В групі ризику

328
0

Адвокати констатують: “На захист своєї позиції правоохоронці вибирають доісторичні методи”.

Адвокати продовжують бити на сполох – такого масштабного порушення прав адвокатів як зараз, стверджують вони, останніх 20 років ще не було. Системність таких дій, на їхню думку, говорить про скоординовану роботу правоохоронців. З урахуванням цього ситуація потребує аналогічних дій у відповідь. Тож свій месидж щодо необхідності змін адвокати адресують Президенту.

Про це сьогодні йшла мова на прес-конференції керівництва Національної асоціації адвокатів України за участі окремих представників адвокатури, чиї права порушувались правоохоронними органами.

“За один лише місяць 2016 року було більше звернень про порушення прав адвокатів, ніж за кілька кварталів 2015 р.” – говорить голова комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Тарас Ламах. Звісно, низка звернень залишається на рівні місцевих рад адвокатів і не доходить до НААУ, або ж адвокати взагалі не звертаються за захистом. Тож порушень насправді на порядок більше, ніж зафіксовано.

У зверненнях доволі часто фігурують такі порушення як виклик адвокатів на допит та ініціювання перед відповідними кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури питань щодо цих адвокатів. Як стверджують спікери, одного разу підставою для такого звернення до КДКА слугував адвокатський запит до Ради національної безпеки та оборони.

Непоодинокими є і обшуки, зокрема, як зазначає голова комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник, такі обшуки подекуди навіть не фіксуються, а з кабінетів вилучаються не лише документи, а й ноутбуки і гроші. Тож за великим рахунком практично кожен адвокат може опинитись в описаній вище ситуації просто виконуючи свою роботу, без порушень з його боку.

Чому прокуратура та слідчі вдаються до таких методів? Адвокати вважають, що це все через відсутність у них можливості довести свою правоту законними методами, а тому вони вдаються до доісторичних – тож адвокатам погрожують, порушують кримінальні провадження щодо них, обшукують, нападають.

Однак, відзначають адвокати, справа не лише в прокуратурі, а й в суддях, які не звертають увагу на ті порушення, що відбуваються безпосередньо в залі суду. Так, як розповідає член комітету захисту прав людини Ганна Боряк, навіть коли на судове засідання з’явились невідомі, які погрожували їй як адвокату у справі, та перегородили вантажівкою вхід до суду, її клопотання про забезпечення заходів безпеки не було задоволено. До цього випадку, зазначає Г.Боряк, у клієнтів вимагали відмовитись від неї як від адвоката та вибили шибки в офісі.

Багато хто намагається виправдати дії правоохоронців стосовно адвокатів, спекулюючи особистостями їхніх клієнтів, зазначають учасники прес-конференції. А тому вони черговий раз наголошують на тому, що отожнення клієнта з адвокатом є недопустимим. 

Про всі ці порушення адвокати заявляють вже далеко не вперше, та загалом нічого не змінюється. То що ж робити далі? Зокрема, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій відзначає, що буде продовжена робота з інформування міжнародних профільних організацій з цього питання. Окрім того, адвокати можуть ще сподіватись на діалог з Президентом.

Також неодноразово пропонується створити прецедент – довести хоч одну справу до логічного завершення і покарати винних у порушенні прав адвокатів. Наразі робота триває.

Зауважимо, НААУ збирається презентувати на засіданні Ради адвокатів України 26 лютого 2016 р. звіт про порушення прав адвокатів.

Раніше ж адвокати вже збирались для обговорення ситуації щодо порушення їхніх прав та напрацювали низку пропозицій.

Докладніше про це читайте тут zib.com.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я