На голову Новини Увага! Комунальне шахрайство

Увага! Комунальне шахрайство

204
0

Нещодавно на багатьох будинках вінничан з’явилися погрозливі оголошення про необхідність здійснення платної повірки приладів обліку холодної води. Городян здивувало не лише встановлення платні за безкоштовні послуги, а й сама сума яку нібито необхідно сплатити за повірку лічильників.

Нещодавно на багатьох будинках вінничан з’явилися погрозливі оголошення про необхідність здійснення платної повірки приладів обліку холодної води. Городян здивувало не лише встановлення платні за безкоштовні послуги, а й сама сума яку нібито необхідно сплатити за повірку лічильників.

 

 

Питання про неприпустимість подібних зборів було піднято на черговому засіданні Центру підготовки старших по будинку 26 жовтня 2011 р. , адже місцеві чиновники вочевидь вирішили грубо проігнорувати статтю 9 постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 р., яка говорить, що «періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку
проводяться за рахунок виконавця».


Але найбільше дивує навіть не сам факт протизаконного встановлення платні, а сума в 79 грн. 33 коп. яка вимагається з мешканців будинку. Невже виконання подібної нескладної роботи потребує стільки коштів?

За поясненнями ми звернулися до КП «Вінницяоблводокана» за телефоном 53 – 93 – 36, якій було вказано в цьому сумнозвісному оголошенні. На наше здивування нам повідомили, що водоканал бере за свої «послуги» близько 19 грн., та нічого не знає про фактичне запровадження з боку окремих ЖЕКів додаткових стягнень. Цим мабуть і пояснюється кількаразове «виправлення» ручкою вартості цієї послуги на оголошенні.

Аби уникнути можливих непорозумінь, журналісти газети «Голос народу +» особисто прибули за адресою вул. Шмідта 69 звідки й пролунав перший тривожний дзвоник про чергове комунальне здирництво. На власні очі ми переконались в тому, що обідрані під’їзди будинку буквально заліплені всілякими дивними листами та погрозами з боку ЖЕК – 5. Також на власні очі ми переконались в наявності абсолютно однакових виправлень на всіх оголошеннях про платну перевірку лічильників. «Мабуть, ці виправлення були зроблено не випадково, а з метою уникнення відповідальності в разі проведення відповідної перевірки з боку правоохоронних органів» – зауважив лідер Незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський. Також, громадський лідер нагадав, що колишнього начальника цього підприємства було звільнено після порушення проти нього кримінальної справи за підробку підписів та інші зловживання. «Мабуть, і пана Азерина, що зараз очолює цей ЖЕК спіткає подібна доля. Адже наша організація вже вдруге пильно цікавиться протиправною діяльністю цього комунального підприємства» – підкреслив Віктор Малиновський.


Отож, адміністрація ЖЕКів з одного боку намагається протизаконно здерти з нас гроші за безкоштовні послуги, а з іншого – уникнути за це будь-якої відповідальності. Втім, наскільки довго триватиме подібна ситуація залежить в першу чергу від свідомості самих громадян.
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я