На голову Новини Уряд має чіткий план реагування на ситуацію в Східній Україні – Яценюк

Уряд має чіткий план реагування на ситуацію в Східній Україні – Яценюк

97
0

 Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк каже, що є чіткий план дій, яким чином реагувати на ситуацію в східних областях.

 Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк каже, що є чіткий план дій, яким чином реагувати на ситуацію в східних областях.

Про це він сказав на засіданні КМУ сьогодні, інформує прес-служба уряду.

«Учора вночі ми напрацьовували план дій, яким чином реагувати на ситуацію в східних областях. Є чіткий план дій», – сказав Яценюк.

За словами прем’єра, згідно із цим планом дій до Харкова відбув в. о. міністра внутрішніх справ України Арсен Аваков. Перший віце-прем’єр-міністр України Віталій Ярема, відповідальний за силовий і правоохоронний блоки, перебуває в Донецьку, де зараз проводить нараду.

Глава Уряду звернувся до жителів східних областей України російською мовою: «Абсолютно понятно, что идет реализация антиукраинского, антидонецкого, антилуганского и антихарьковского плана по дестабилизации ситуации. Плана, чтобы иностранные войска пересекли границу и захватывали территорию страны. Мы этого не допусти. Уверен, что жители Донецка, Луганска и Харькова хотят жить в единой унитарной стране. Именно для этого мы начали процесс конституционных изменений – чтобы передать полномочия на места, чтобы каждый себя чувствовал достойным гражданином страны, который влияет на власть в Украине и в своей области».

Також Яценюк закликав представників еліт зі Східної України допомогти зберегти країну: «Певен, що ніхто не хоче бути підлеглим сусідньої країни. Ми маємо свою країну, давайте її збережемо».

За словами Яценюка, багатотисячні мітинги у східних регіонах, які були ще місяць тому, зникли: «Але зараз залишилося радикальне коло осіб від 1 до 1,5 тисячі в кожній області, зі специфічним російським акцентом, які, координуючи свою діяльність із спецслужбами іноземних держав, вчора вчинили заворушення і пішли шляхом захоплення адміністративних приміщень і дестабілізації ситуації».

Яценюк також відзначив, що інформація стосовно відведення військ Російської Федерації від українських кордонів – лише демонстрація того, «що начебто відвели війська»: «Фактично ніхто військ не відводив».

Він наголосив, що будь-які заклики щодо федералізації є спробою знищення української державності: «Є сценарій, написаний Російською Федерацією, мета якого тільки одна – розчленування і знищення України та перетворення частини України на територію рабства під диктатом Росії. Цього не буде».

За словами прем’єра, уряд буде вживати всіх правових заходів, а коаліція буде робити все для того, щоб у своїй країні українці самостійно розбиралися, якою буде українська Конституція, якими будуть повноваження регіонів, як ставитися до мови, історії, культури: «Це наші внутрішні питання, нам не треба підказувати».

Глава Уряду також наголосив, що перебуває у постійному контакті з силовим і правоохоронним блоками: «Як мені повідомили, в Харківській області ситуація вже дещо стабілізувалася. Певен, що ми наведемо порядок і в Луганській, і в Донецькій областях».

Джерело: Вголос

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я