Війна Українські школярі, які виїхали за кордон, мають до 17 років повернутися в...

Українські школярі, які виїхали за кордон, мають до 17 років повернутися в Україну

209
0
Українські школярі, які виїхали за кордон, мають до 17 років повернутися в Україну та отримати приписне до військкомату. При цьому скеровувати їх від ТЦК спеціальними листами не будуть. Також і не передбачене адресне сповіщення за кордоном.
 
Про це заявив представник Полтавського ТЦК та СП Роман Істомін. Він запевняє, що процедура отримання приписного посвідчення відбувається по відомій схемі.

“ТЦК сповіщають навчальні заклади, і навчальні заклади направляють юнаків. Ми, ТЦК, не сповіщаємо окремими повістками на вулицях цих юнаків, не сповіщаємо за адресами проживання. Ми працюємо у своєму штатному режимі. Тобто ми не будемо надсилати листи за кордон про те, що він повинен з’явитися. Загалом, так, він має прибути в Україну, якщо він досі громадянин України, він підлягає приписці”, – поянив Істомін.

Як відбувається приписка до призовних дільниць

Приписне посвідчення підтверджує, що людина стала на військовий облік. Отримати його мають підлітки чоловічої статі в той рік, коли їм виповнюється 17 років. До призовних дільниць щороку протягом січня – березня приписуються допризовники, яким у рік приписки виповнюється 17 років. Приписка проводиться відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.

Для приписки до призовної дільниці громадяни зобов’язані особисто прибути до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки в строк, зазначений у повістці, та подати необхідні документи, перелік яких установлюється Міністерством оборони України.

Важливо! Обов’язок подавати інформацію до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військовим комісаріатам) про вищевказаних громадян покладається на всі підприємства, організації, установи освіти, їх керівників, а також, органи місцевої влади (сільські, міські та селищні ради і тд). І за недотримання цього обов’язку передбачена відповідальність.

Не підлягають приписці до призовних дільниць громадяни:

  1. які відбувають покарання в установах виконання покарань;
  2. до яких застосовано примусові заходи медичного характеру.

Громадянам, приписаним до призовних дільниць, видаються посвідчення про приписку, роз’яснюються права та обов’язки, правила військового обліку та відповідальність за порушення цих правил. Якщо юнак не з’явився до центру комплектування і не отримає посвідчення без поважних причин, настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. На розсуд начальника територіального центру комплектування, якщо дійсно є поважні причини неприбуття, то до відповідальності, скоріше за все, громадянин не буде притягатися.

Також українців можуть зобовʼязати завжди носити з собою військово-облікові документи – приписне чи військовий квиток. При чому це стосується навіть тих, хто був знятий з обліку з тих чи інших причин.
 
Призовник чи військовозобовʼязаний має стати на військовий облік до районних (міських) ТЦК та СП (військкоматів) перед тим, як вступати до вишу. Адвокат Андрій Карпенко зазначив, що для військовозобовʼязаних це є однією з вимог до зарахування. Згідно з нормами Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти від Міносвіти, кожен ВНЗ розробляє свої правила прийому абітурієнтів, в яких має зберігатися порядок надання абітурієнтами військово-облікових документів. За словами юриста Андрій Новака, нехтувати правилами військового обліку не варто, тому що юнаки не зможуть змінити прописку чи вступити до вишу.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я