Війна Зеленський заявив, що “розмірковує” не тільки над заміною головнокомандувача ЗСУ Залужного, а...

Зеленський заявив, що “розмірковує” не тільки над заміною головнокомандувача ЗСУ Залужного, а також про “перезавантаження напрямку керівництва країною”

164
0

Президент Володимир Зеленський заявив, що “розмірковує” над заміною головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, а також перезавантаження напрямку керівництва країною. Про  це заявив Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському телеканалу Rai1, пише УП.

Зеленського попросили прокоментувати повідомлення ЗМІ про можливу відставку Залужного.

“Коли ми говоримо про це, я маю на увазі ротацію цілої низки державних лідерів, не тільки в одному секторі, такому як військовий. Я розмірковую над цією заміною , але не можна сказати, що тут ми замінили одну людину…Якщо ми хочемо перемогти, ми повинні штовхати всіх в одному напрямку, переконані в перемозі, ми не можемо зневіритися, опустити руки, ми повинні мати правильні позитивні енергії… Тому я говорю про перезавантаження, про заміну, я маю на увазі щось серйозне, що стосується не однієї людини, а напрямку керівництва країною”.

Зеленський додав, що “це питання людей, які мають керувати Україною. Безумовно, потрібне перезавантаження, новий початок”.

За словами президента, “що стосується війни на землі, то тут патова ситуація, це факт”, тому що “були затримки з технікою, а затримки означають помилки”.

 Володимир Зеленський вкотре наголосив, що країна воює з терористами, у яких найбільша армія у світі. Для того, щоб їй протистояти, треба сучасна зброя та техніка. Але через затримки у поставках військової допомоги ситуація на фронті зайшла у глухий кут.
 

Відповідну заяву очільник держави зробив під час інтерв’ю італійському каналу Rai1. Він зазначив, що наразі патова ситуація спостерігається у війні “на землі”. Проте наші воїни продовжують тримати оборону, тож ворогу не вдалось суттєво просунутись вперед.

Він додав, що у Чорному морі вдалось отримати переваги. А все завдяки вдалим операціям ЗСУ та ГУР.  За останній час РФ втратила чимало кораблів і це дало змогу у Чорному морі побудувати зерновий коридор.
 

“Росія втратила багато кораблів, і в Чорному морі нам вдалося побудувати коридор для експорту зернових, тому цю прагматичну частину операції з наслідками для економіки було проведено позитивно”, – наголосив президент.

“Глухий кут” на фронті та втрати Чорноморського флоту РФ
Це не вперше, коли в Україні заявляють, що війна зайшла “у глухий кут”. Минулого року Валерій Залужний визнав, що сторони припинили просуватись. Але тоді це сталось через однаковий рівень технологічної оснащеності. Залужний зазначив, що йому це нагадує події Першої світової війни.
 
Тоді у Білому домі не погодились зі словами Залужного й відмітили, що “Україна відвойовує території методично та систематично”. Але заявили, що контрнаступ йде повільніше, ніж у 2022-му. Наразі ж у США взагалі переконані, що Україні не варто йти у наступ, а потрібно зосередитись на обороні.
 
Що стосується Чорного моря й переваги у ньому РФ, то тут ситуація змінилась. За час повномасштабної війни Сили оборони потопили майже 20% чорноморського флоту росії. Наразі знищено 13 кораблів, включно з крейсером “москва”. Навесні 2022 року флот рф налічував понад 70 кораблів, а російська пропаганда називала його “непереможним”.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я