Політика Трампа знімуть з виборів? Суд не дав йому імунітет

Трампа знімуть з виборів? Суд не дав йому імунітет

175
0

Апеляційний суд округу Колумбія вирішив, що колишній президент США Дональд Трамп не має імунітету від судового переслідування.

Дональд Трамп дедалі ближче до зняття з нових передвиборчих перегонів, незважаючи на його лідерство у боротьбі за номінацію від Республіканської партії США. Апеляційний суд округу Колумбія вирішив, що Трамп не має імунітету від судового переслідування у справі про ймовірну спробу скасувати результати виборів 2020 року. Адвокати Трампа вже заявили, що оскаржать рішення.
Трамп заявляв, що він має імунітет, оскільки він діяв у своїй офіційній якості президента до і під час заворушень у Капітолії.
Його адвокати також неодноразово заявляли, що колишнього президента не можна судити кримінальним судом за дії, пов’язані з відправленням ним президентських обов’язків. Однак цей аргумент на початку грудня був відкинутий вашингтонським окружним суддею.
Суть справи
Спеціальний прокурор Джек Сміт звинуватив 77-річного Трампа у змові з метою анулювати перемогу Джо Байдена на виборах 2020 року.
Судовий розгляд у цій справі спочатку був призначений на 4 березня, але був відкладений до винесення рішення щодо позову про імунітет.
Адвокати екс-президента США стверджували, що той не підлягає кримінальній відповідальності, оскільки на нього поширюється абсолютний імунітет як голови виконавчої влади.
Вони ж казали, що єдиним способом притягти Трампа до відповідальності був імпічмент, який, як відомо, провалився в останні дні президентства республіканця.

Але тепер, схоже, Трамп імунітет не має.

Ключова лінія захисту
Рішення суду завдає серйозного удару по ключовій лінії захисту Трампа у справі, порушеній проти нього спецпрокурором Смітом. Колишній президент стверджував, що дії, в яких його звинуватив Сміт, входили до його офіційних обов’язків на посаді президента і тому захищають його від кримінального переслідування. Він також відкидав усі звинувачення, висунуті проти нього у зв’язку зі штурмом Капітолію.
“У рамках цієї кримінальної справи колишній президент Трамп став громадянином Трампом з усіма можливостями захисту, які мають будь-який інший обвинувачений у кримінальній справі. Але будь-який імунітет, який міг захистити його під час перебування президентом, більше не захищає його від цих звинувачень”, — йдеться у рішенні суду.
Якщо це буде доведено, йдеться у постанові, спроби Трампа узурпувати президентські вибори 2020 стануть “безпрецедентним зазіханням на структуру нашого уряду”.
Судді категорично відкинули твердження Трампа про те, що пред’явлене йому кримінальне звинувачення вплине на майбутніх президентів.
Адвокати Трампа стверджували, що якщо майбутні керівники вважатимуть, що їм можуть бути пред’явлені звинувачення за їхні “офіційні дії” на посаді президента, то вони будуть більш нерішучими у виконанні обов’язків.
Шанс для Трампа
Якщо апеляції Трампа затягнуть процес до виборів у листопаді 2024 року, то колишній президент може повернутися до Білого дому до того, як буде закінчено розгляд його справи, якщо, звичайно, зуміє перемогти.
І тут у справі проти нього з’являться нові юридичні труднощі.
Якщо Трамп знову стане президентом, він, ймовірно, зможе сам помилувати себе у двох справах, які веде федеральний спецпрокурор — про скасування результатів виборів і про поводження з секретними документами, — а також змусити суди штатів відкласти інші відкриті проти нього справи.
Команда Трампа може оскаржити рішення у Верховному суді або спочатку попросити апеляційний суд про перегляд справи повним складом.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я