Політика Учасники саміту у Саудівській Аравії поділять між собою пункти Формули миру: у...

Учасники саміту у Саудівській Аравії поділять між собою пункти Формули миру: у Зеленського розкрили деталі

303
0

На саміті в Джидді планується розділити між 40 країнами, які візьмуть у ньому участь, співорганізацію та співлідерство за тим чи іншим пунктом української Формули миру.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

“Одним із завдань саміту в Джидді буде розподіл відповідальності між країнами щодо співорганізації чи співлідерства у тому чи іншому пункті. Якщо Китай говорить про ядерну безпеку, то Китай абсолютно, наприклад, може бути співлідером у пункті №1 про ядерну безпеку. А якщо Бразилія переймається екологічними питаннями, вона спокійно може бути співлідером, співорганізатором у пункті №8. І це нормальна практика. Ми розуміємо різність позицій кожної країни”, — сказав він.

За його словами, жоден із 40 лідерів, які планують взяти участь у саміті, не висловив заперечень щодо необхідності української Формули миру.

“Зараз усе менше й менше лунає так званих альтернативних пропозицій, думок щодо миру. Тому що українська сторона, продовжуючи роботу над цією Формулою миру, враховує раціональні побажання наших партнерів”, — додав Жовква.

Саміт у Саудівській Аравії: що відомо

Видання The Wall Street Journal 29 липня повідомляло, що на початку серпня Саудівська Аравія планує провести мирні переговори між західними країнами, Україною та країнами, що розвиваються, включно з Індією та Бразилією.

Вже 30 липня керівник Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив, що наступна зустріч радників із національної безпеки та політичних радників лідерів держав щодо реалізації ініціатив України з відновлення сталого та справедливого миру відбудеться незабаром у Саудівській Аравії. Переговори відбудуться між західними країнами, Україною та ключовими країнами, що розвиваються, включно з Індією та Бразилією. Дипломати, які беруть участь в обговоренні, повідомили, що переговори щодо України відбудуться 5 і 6 серпня в Джидді. Туди прибудуть високопоставлені чиновники із близько 40 країн.

Водночас CNN з посиланням на офіційних осіб США повідомило, що радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван має намір взяти участь у переговорах щодо Формули миру України.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я