Новини У Швейцарії заселили перший енергонезалежний будинок в Світі

У Швейцарії заселили перший енергонезалежний будинок в Світі

294
0

Яким буде «Будинок майбутнього»? Відповідь на це питання дала швейцарська компанія Umwelt Arena, яка закінчила в 2016 році роботу над проектом енергетично незалежної житлового будинку.

Багатоквартирний будинок висотою в три поверхи зведений в комуні Брюттен кантону Цюріх. Споруда розрахована на комфортне проживання в окремих квартирах дев’яти сімей, пише Голос народу з посиланням на buildingtech

Будинок не підключений до енергомереж і до газопостачання. В даному випадку йому не потрібні зовнішні джерела енергії. Структура самостійно забезпечує себе теплом і електроенергією.

Розробкою проекту займалися архітектори зі студії René Schmid Architekten. Результат їхньої роботи повністю відповідає швейцарському стандарту енергоефективного будинку Minergie. Будинок повністю утеплений – від даху до стін і вікон. У ньому комфортно перебувати в будь-який час року, і зовні він виглядає дуже привабливо.

При проектуванні і будівництві еко-будинки були на практиці втілені екологічні принципи збору, накопичення і сумлінного використання енергії. Головним джерелом електрики служить сонце, енергію якого збирають батареї на даху і на фасаді. На даху встановлені монокристалічні батареї, а стіни покриті тонкоплівковими фотоелектричними модулями. Останні менш ефективні, але зате схожі на стандартні будівельні матеріали і не блікуют. Загальна потужність системи становить 125,6 кВт.

Надлишок електрики, що генерується влітку, відправляється на зберігання у вигляді водню – він виробляється шляхом електролізу і закачується в величезні підземні балони у дворі будинку. 
Інші цікаві частини будинку теж розміщені під землею, і звичайному перехожому ще менш помітні, ніж сонячні батареї на стінах.

Теплом споруду забезпечує геотермальний тепловий насос Hoval Thermalia H19 з двома зондами, проникаючими на глибину в 338 метрів. Це стандартне рішення, яке застосовується в тисячах інших будівель по країні. У випадку з еко-будинком, при проектуванні і установці насоса упор робився на максимальну ефективність і мінімальні втрати енергії. Потужність насоса досягає 28 кВ. Ця ж система надає гарячу воду мешканцям будинку, що підігрівається окремо проточним способом.

Тільки одну годину роботи сонячних батарей постачає весь будинок електрикою на цілу добу.

Взимку, коли через погодні умови батареї менш ефективні, в справу спочатку вступають акумулятори, а потім – накопичений за літо водень. Маленький паливний елемент виробляє електрику, причому запасів вистачить на місяць.

У будинку сім чотирикімнатних квартир, одна трикімнатна і одна двокімнатна, вони повністю оброблені. Хоча електрики більш ніж достатньо, в житло встановлена ​​тільки побутова техніка класу енергоефективності A +++ і світлодіодне освітлення. В результаті великі квартири в середньому споживають потужність 2200 кВт * год на рік, ця ж цифра встановлена ​​в якості ліміту.

У кожній квартирі встановлено спеціальний планшет, за допомогою якого мешканці стежать за своєю енергоефективністю. У разі, якщо вони витратили менше енергії, їм повертають гроші.

Вартість оренди 4-кімнатної квартири складає 2500 швейцарських франків, але за комунальні послуги платити не треба. Сім’ї, заселилися в будинок після зведення, вибирали з величезного списку бажаючих, яке сягнуло сотні претендентів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я