Новини У розслідуванні розкрадання 23 мільйонів з Житомирського бронетанкового – нові обставини

У розслідуванні розкрадання 23 мільйонів з Житомирського бронетанкового – нові обставини

327
0

Триває досудове розслідування розкрадання 23 мільйонів гривень, призначених для ремонту та переоснащення бронетехніки Збройних сил України на Житомирському бронетанковому заводі.

Зокрема, 22 лютого 2016 року розпочато кримінальне провадження за фактом фіктивного підприємництва, що дозволило вивести з державного бюджету через тіньові схеми до 6 мільйонів гривень.

Працівники Управління захисту економіки в Житомирській області, провівши оперативно-розшукові заходи, встановили механізми виводу коштів із легального в тіньовий обіг з подальшою конвертацією в готівку.

Як повідомив керівник підрозділу Дмитро Тишлек, кошти з державного підприємства бронетанкового заводу через посередника перераховувались на рахунки щонайменше шести фіктивних суб’єктів підприємництва. Два з них були зареєстровані 22-х та 23-річними жителями міста Луганськ, які діяли з метою отримання грошової вигоди без ведення будь-якої господарської діяльності.

У результаті ними заподіяно збитків підприємству на загальну суму 5,8 мільйона гривень, а також сформовано кредиторську заборгованість заводу на суму 4,8 мільйона гривень.

За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження щодо фіктивного підприємництва. Досудове розслідування проводить військова прокуратура Західного регіону України.

Довідка “Ні корупції!”
Як ми повідомляли, наприкінці січня 2016 року Шевченківський районний суд Львова заарештував заступника директора Житомирського бронетанкового заводу, який привласнив 23 мільйона гривень.

Фото zhitomir.info

Фото zhitomir.info

Тоді головний військовий прокурор Анатолій Матіос на своїй сторінці у Фейсбук інформував, що злочинець у змові з керівником приватного підприємства заволодів коштами державного оборонного замовлення у сумі понад 23 мільйона гривень, виділених з бюджету на ремонт бронетанкової техніки для потреб АТО.

Вказані особи підозрювалися у скоєнні злочину за ч.5 ст.191 КК України. Санкція статті передбачає покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього наявного майна.

У березні 2015 року “Ні корупції!” повідомляв про стан справ на цьому підприємстві у матеріалі-розслідуванні “Житомирський бронекорупційний. Як працюють тіньові схеми в оборонці”.

Тоді ми інформували, що в оборонній промисловості сидять ті самі люди, які десятиліттями її грабували. На той час з директорів понад 100 підприємств, які входять до Державної компанії “Укроборонпром”, вдалося змінити лише 12. Решта залишалися на своїх місцях як через ускладнену процедуру звільнення, так і через те, що процес кадрової ротації свідомо блокується.

Оприлюднений матеріал показує, як саме вбивали українську оборонку. При цьому схеми, створені на Житомирському бронетанковому, досі актуальні для переважної частини підприємств оборонного комплексу.

nikorupciji.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я