Новини У новому Трудовому кодексі хочуть викреслити вихідний на Пасху і дозволити приймати...

У новому Трудовому кодексі хочуть викреслити вихідний на Пасху і дозволити приймати на роботу вагітних

364
0

У квітні Верховна Рада збирається розглянути в другому читанні Трудовий кодекс. Після першого голосування в документ вже внесено 1900 правок. Якщо їх проголосують, то кадровики не зможуть цікавитися у претендентів на роботу їх релігійними і політичними поглядами, особистим життям.

Не може стати перешкодою для працевлаштування вагітність жінки або вік. Також депутати пропонують викреслити зі списку наших вихідних не тільки 2 травня, але й понеділок після Великодня і Трійці, повідомляє ukranews.com.

У порівняльній таблиці до закону №1658 йдеться про те, що в новому кодексі буде заборонена будь-яка дискримінація. Тобто чітко буде вказано, що не можна не взяти на роботу або якось обмежувати людину з іншим кольором шкіри, іншої національності, з іншими релігійними поглядами. Не може стати причиною для звільнення або неприйняття на роботу сексуальна орієнтація, інвалідність або наявність ВІЛ/СНІД. Також роботодавцю при прийомі на роботу і навіть при оголошенні вакансії заборонено вимагати інформацію про шлюб, особисте життя, вік.

А ось причини того, чому роботодавець вирішив вас не приймати на роботу, він зобов’язаний викласти письмово. “Ця норма захистить кандидата від дискримінації за віком, статтю тощо. Тому кадровикам доведеться поламати голову над формулюваннями”, — говорить HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Випробувальний термін залишився колишнім — три місяці, для робочих спеціальностей — місяць. Причому в цей час звільнити працівника можна, тільки якщо за три дні до цього, вказавши причини (раніше такого не було). Також якщо зараз позбутися робочого місця можна тільки через п’янку, прогул або розкрадання, то за новим кодексом вказати на двері можуть через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки та ухилення від медогляду або профілактичних щеплень.

Вводиться поняття “робота на дому”, і вона повинна оплачуватися точно так само, як і в офісі. Зараз найчастіше таким правом користуються айтішники і люди творчих професій. Також роботодавець вправі вирішувати, чи дозволяти співробітнику працювати разом з родичами (братами, сестрами), подружню пару і їх дітям, якщо вони є підлеглими і керівниками. Цей пункт може послужити для роботодавця приводом відмовити у працевлаштуванні.

У першому варіанті кодексу було запропоновано, що роботодавець має право звільняти вагітних або матерів з дітьми до трьох років. Але згідно з новими правками все залишили як є: ці категорії звільняти не можна.

Дісталися депутати і до наших вихідних. За їх задумом, ми не будемо відпочивати 2 травня, а також у понеділок після Великодня і Трійці. Зі слів співавтора першої редакції Трудового кодексу Михайла Папієва (яка вже була прийнята за основу в листопаді 2015 року), зараз головні баталії розгорнулися навколо антидискримінаційних правок.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення не врахував при підготовці проекту Трудового кодексу до другого читання термін “гендерна ідентичність” норми про заборону дискримінації у сфері праці за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я