На голову Новини У "Блоці Порошенка" хочуть заводити кримінал на "непокірних"

У "Блоці Порошенка" хочуть заводити кримінал на "непокірних"

156
0

Депутат від "Блоку Порошенка" Ірина Фріз зареєструвала вчора проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за заклик до непокори.

Депутат від "Блоку Порошенка" Ірина Фріз зареєструвала вчора проект закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за заклик до непокори.

 

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, його розроблено задля ефективної боротьби із веденням "гібридної війни проти України, попередження інформаційного та психологічного впливу на працівників правоохоронних органів, військовослужбовців Державної прикордонної служби, Збройних сил України, Національної гвардії України, СБУ з метою вчинення ними непокори законним наказам начальника".

 

Як приклад із іноземної практики Фріз наводить заклики до мусульман, котрі входять до складу сил безпеки Афганістану чи Іраку, не виконувати урядових наказів та переходити на бік терористичних організацій.

 

Депутат пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 402-1 про заклик до непокори, тобто "заклик до відкритої відмови" працівників правоохоронних органів виконати законний наказ начальника. Стаття передбачатиме відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 3 років.

 

Нагадаємо: "закони про диктатуру", або ж "закони 16 січня", які передбачали відповідальність за рух у колонах із більш як п’яти автомобілів без узгодження з міліцією, обмеження ЗМІ, арешт за порушення організації мітингу, за участь у мітингах чи зборах у шоломах і масках, ув’язнення за неповагу до суду та низку інших, викликали масові протести, після чого 28 січня 2014 року Верховна Рада більшістю 361 голос скасувала значну частину законів 16 січня.

 

 

Джерело: gazeta.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я