Політика У 2024 році буде вирішуватись у якому форматі завершиться війна – Зеленський

У 2024 році буде вирішуватись у якому форматі завершиться війна – Зеленський

294
0

Президент України Володимир Зеленський висловив позицію країни щодо посилення на полі бою, але також наголосив на важливості дипломатичних зусиль у досягненні миру. За словами глави держави, Україна не бажає приймати будь-які формати перемовин чи формули миру, які їй нав’язують, включаючи ініціативи країн-партнерів. Про це він заявив під час прес-конференції за підсумками форуму «Україна. Рік 2024».

Згідно з оголошеним, перший саміт  відбудеться навесні у Швейцарії, ініціатива щодо миру повинна йти від України. Президент також зазначив, що другий саміт Україна планує провести не на європейському континенті.

«Сьогодні ми підійшли до моменту першого саміту. Перший саміт  відбудеться, я надіюся, що він буде навесні. Нам не можна втратити цю дипломатичну ініціативу. Він буде в Швейцарії», – сказав Зеленський.

Зеленський відзначив, що на першому саміті Україна розраховує на план, який дозволить технічно працювати над кризами, утвореними війною, та підготувати документ подібно до зернової ініціативи. Проте, він зауважив, що це не гарантує прийняття документу росією, але Україна буде готова до другого саміту і відповідних дипломатичних кроків.

«Це не значить, що Росія прийме цей документ. Ніхто не може гарантувати, хто там буде з їх боку, ми не знаємо. Але ми говоримо, що цей документ буде представлений перемовниками російській стороні. І ми будемо готові до другого саміту до відповідних дипломатичних кроків», – наголосив він.

«Ми запропонуємо майданчик, на якому Путін може погодитися з тим, що програв цю війну і що це була помилка. Для нього – маленька, але для нас це трагедія. І для всього демократичного світу це трагедія, безумовно. І тому має бути справедливість у цьому питанні», – зазначив Глава держави.

Президент висловив переконання, що Україна не програє в цій війні, адже вже пройшла найважчий її період – на початку повномасштабного вторгнення Росії два роки тому.

«Принаймні в нас немає цієї альтернативи – не перемогти. Немає можливості програти. Бо, якщо Україна програє, ми не існуватимемо. Тому нам точно не підходить такий фінал боротьби за своє життя», – наголосив він.

Володимир Зеленський акцентував, що результат цієї війни залежить, зокрема, і від партнерів України.

«Якщо ми будемо сильні, зі зброєю, ми не програємо цю війну. Ми переможемо. Тому що всі кроки Путіна назад точно матимуть великий вплив на його суспільство. І він думатиме вже про внутрішню безпеку. Путін сьогодні все говорить про плани 2030 року. Він бачить себе до 2030 року. А ми хотіли б з ним закінчити раніше», – пояснив Президент.

Глава держави також зазначив, що Україна, зокрема, тривалий час працює над отриманням далекобійної зброї.

«Я перебуваю в позитиві від нещодавньої відповіді наших партнерів щодо цієї зброї», – повідомив Володимир Зеленський.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я