Війна Збиття російського літака А-50 над Азовським морем: Буданов розповів подробиці операції

Збиття російського літака А-50 над Азовським морем: Буданов розповів подробиці операції

324
0
Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов Операція поділився подробицями знищення російського літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Цю операцію в ГУР готували впродовж двох тижнів. Те, що літак знищили саме на військове свято росіян і напередодні 24 лютого – випадковість.
 

Про це Буданов розповів у неділю 25 лютого під час розмови з журналістами на форумі “Україна. Рік 2024”. Він підтвердив, що літак виконував завдання координації атак російських бомбардувальників на території України.

“Готувались два тижні. Коли обставини склались – ударили. І збили”, – коротко проінформував генерал-лейтенант Буданов.
 
Очільник ГУР також заявив, що знищення російського літака А-50 ніяк не пов’язано ні зі світом російської армії 23 лютого, ні з другою річницею повномасштабної війни.
 

“Це сталося тоді, коли сталося. Ми чекали на літак, а не на якийсь певний день. Якщо українські військові знищать ще один, то росіяни припинять цілодобово спостерігати”, – сказав розвідник.

Знищення А-50 над Азовом
Українські військові напередодні 24 лютого здійснили успішну операцію, яка призвела до знищення російського літака А-50. Падіння повітряного судна сталося 23 лютого в районі Азовського моря. Перший командувач Повітряних сил Миколи Олещука, це вже третя успішна операція проти А-50.
 
За даними української розвідки, літак було збито ракетним комплексом С-200.  Перехоплені розмови пілотів А-50 свідчать, що їхнє обладнання малювало великі спалахи та розриви. На борту літака перебувало десять осіб.
 
Це дуже великий удар для армії рф, адже А-50 використовується для виявлення та супроводу повітряних та надводних цілей, оповіщення командних пунктів автоматизованих систем управління Збройних Сил про повітряну та надводну ситуацію, управління літаками винищувальної та ударної авіації. ПО суті, він є “очима і вухами” для інших родів військ. Усього рося мала шість таких літаків, але не всі вони були у доброму робочому стані. В ГУР кажуть, що варто знищити ще хоча б один такий літак, і перевага росії у повітрі на великій частині фронту буде під сумнівом.

Розвідник наголосив, що українців не зламати та не залякати. За його словами, повномасштабне вторгнення лише підтвердило правоту України у цій війні. Також він розповів про досягнення українських спецпризначенців, які виконували бойові завдання проти росіян у Криму.

Водночас попри інформацію від ЗСУ, що літак збили вітчизняною зброєю, Буданов нічого не сказав з цього приводу. Він майстерно уникнув цього питання, яке поставив журналіст.
 
“Для успішної оборони та контрнаступу ми повинні контролювати акваторію Чорного моря і бути присутніми на півострові Крим.  Поставлені завдання виконані. Росія втратила чверть своїх кораблів і змушена була виводити свій флот на узбережжя Кавказу. Передислокувати авіацію, бо аеродроми і військові об’єкти Криму постійно перебувають під нашим вогневим впливом”, – додав Буданов.
 
Він також відзначив, що українці в Криму посилили опір окупантам. Вони передають розвіддані, які використовують наші розвідники та військові.
 
“Хочу наголосити, нашими успіхами ми надзвичайно завдячуємо мешканцям українського Криму, які не лише посилили опір окупантам, але й знаходять оперативно відслідковувати усю обстановку на півострові і якнайшвидше передавати цю інформацію нам. Ми обіцяли, що у 2023 році українські спецпризначенці будуть у Криму. І ми цю обіцянку виконали. Було гучно, гуркіт почули аж у Кремлі”, – зазначив він.
 
Військовий анонсував, що ворог може зіштовхнутись з новими проблемами у 2024 році. Зокрема, він виокремив Кримський міст та застеріг росіян їм користуватись.
 
“Не буду розкривати наші плани на 2024 рік. Але ворогів очікують нові сюрпризи. І я б не рекомендував цивільному населенню користуватись так званим Кримським мостом”, – резюмував очільник ГУР.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я