Новини Таємниці землі президента Порошенка (ВІДЕО)

Таємниці землі президента Порошенка (ВІДЕО)

398
0

Порошенко хоче зводити стіну на історичних землях без дозволу Мінкультури. Частину пам’ятки знищено

Порошенко хоче зводити стіну на історичних землях без дозволу Мінкультури. Частину пам’ятки знищено

 

 

Журналісти програми «Схеми» знайшли ділянку Петра Порошенка на столичному Печерську, в охоронній зоні Києво-Печерської Лаври та Софії Київської. Саме за адресою Радіальна, 5, де знаходиться земля президента, два роки тому правоохоронці виявили руйнування частини люнету – земляного укріплення Київської фортеці XVIII століття.

 

Досудове розслідування тривало понад півтора року. Однак цьогоріч у листопаді, коли Порошенко вже очолив державу, провадження закрили. Схоже на те, що Петро Порошенко найближчим часом має намір продовжити будівельні роботи на своїй ділянці. Однак ми з’ясували, що президент не має необхідного дозволу від Мінкультури, аби щось зводити на цінних історичних землях.

 

 

Ця заплутана історія з ділянкою Петра Порошенка бере початок у 2009 році із цього ексклюзивного документа – державного акту на право власності на земельну ділянку за підписом Леоніда Черновецького.

 

 

 

 

Ділянка розташована у Києві, на вулиці Радіальній, 5. Площа – 0,6315 гектара. Цільове призначення – житлове будівництво. Її кадастровий номер – 8000000000:82:298:0005. Власник ділянки – нинішній президент України Петро Порошенко. Ця земля, поблизу Києво-Печерської Лаври, у Царському селі, і досі у його власності. Президент із року в рік вписує її у декларацію.

 

Частину люнету знищено

 

Територія не забудована, на ній дуже багато будівельного сміття. За нашою інформацією, один сусід Петра Олексійовича – це Іван Іванович Куровський, відомий київський забудовник, інший – відомий радянський футболіст Павло Яковенко. Про те, що Порошенко таки планував тут «будуватися» арматурні каркаси циліндричного типу. Їх використовують переважно для облаштування буронабивних паль.

 

 

Будівельну техніку тут фіксували у 2012 році. Її сфотографували працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і забили на сполох. 30 листопада 2012 року за підписом свого директора Любомира Михайлини на адресу Департаменту охорони культурної спадщини Міністерства культури України направили лист такого змісту: «Доводимо до Вашого відома, що в буферній зоні об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями, Києво-Печерська Лавра» за адресою вулиця Радіальна, 5 зафіксовано виконання земляних робіт. За вказаною адресою розташовано «Земляні укріплення цитаделі з бастіонами XVIII століття» – пам’ятка архітектури національного значення, охоронний №867/1 Київської фортеці, до складу якого входить люнет №3 Олексіївського бастіону, західну частину якого було знищено… Просимо Вас з’ясувати правомірність виконання зазначених будівельних робіт».

 

 

Дозволу Мінкультури немає

 

Керівник науково-дослідного відділу охорони та моніторингу пам’яток культурної спадщини Києво-Печерського заповідника Яна Преображенська за нашої присутності звірила розташування об’єкта із схемою охоронної зони Софії і Лаври. Справді – ділянка Порошенка на Радіальній, 5 знаходиться в її межах. «Ця схема діє. Вона затверджена на рівні Міністерства культури», – каже Преображенська.

 

 

Про що це свідчить? Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», для будівництва на цій території необхідно отримати дозвіл на проведення робіт від центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини – це Міністерство культури.

 

Але звідти «Схеми» двічі отримували письмові відповіді, що такий дозвіл не надавався.

 

 

Є й іще одна умова для початку робіт у зоні охорони, про яку нам розповів Яків Діхтяр, завідувач сектору набуття правового режиму об’єктів, пов’язаних з охороною нерухомої культурної спадщини Управління охорони нерухомої культурної спадщини Мінкультури.

 

«До початку будівельних робіт необхідно виконати археологічні дослідження. Якщо ці археологічні дослідження не виконані – то це і є порушення пам’яткоохоронного законодавства», – каже він.

 

Археологічні дослідження на Радіальній, 5 проводилися. Однак уже після того, як працівники заповідника повідомили про роботи. Ось договір, укладений між Порошенком та Інститутом археології НАН України від 3 грудня 2012 року.

 

 

Нагадаємо, зафіксували роботи раніше – у листопаді.

 

Джерело: radiosvoboda

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я