Війна Так що зміниться у підтримці України в 2024 році

Так що зміниться у підтримці України в 2024 році

228
0
На думку багатьох експертів, партнери України у 2024 році обирають нову поведінку. Чи не це мав на увазі головком ЗСУ Валерій Залужний, коли казав, що 90% рішень виходу з патової ситуації у війні – знайдені?
Хижі наміри Кремля
Воювати з Україною Росія планує до 2026 року. При цьому має намір захопити Харків, Дніпро та Запоріжжя. Новою лінією фронту нібито може стати річка Дніпро, – пише військовий аналітик Bild Юліан Рьопке з посиланням на дані джерел у розвідці.
 
За словами Рьопке, влада РФ сподівається на зниження підтримки України Заходом, а також на власну імітацію мирних переговорів.Насправді ж у Кремлі не планують жодного перемир’я і розробляють новий середньостроковий план війни.
 
Він передбачає до кінця 2024 року встановлення повного контролю над Донецькою та Луганською областями і загарбання територій аж до річки Оскіл у Харківській області.Потім, вже до кінця 2026 року, окупанти збираються йти на захід до Дніпра і захопити при цьому значну частину Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей (у тому числі Харків, Дніпро та Запоріжжя). На Херсонському фронті плани не такі зухвалі – вони нібито хочуть тримати оборону по Дніпру, не ризикуючи переходити на правий берег.
 
“Вони намагатимуться і збираються йти далі, але достатніх сил та засобів не мають”, -прокоментував ці наміри LIGA net представник ГУР Андрій Черняк.
Європа підхопила прапор допомоги
Втім, хвилювання у цій ситуації – доволі виправдане. Адже наприкінці грудня 2023 року Інститут світової економіки Кільського університету опублікував дані, згідно з котрими обсяг західної допомоги Україні порівняно з 2022 роком скоротився майже на 90%. У результаті вже в грудні українські війська зіткнулися з нестачею артснарядів і навіть згорнули деякі військові операції, – пише Politcom.
 
США спільно із союзниками висловили стурбованість перспективою відсутності рішення Конгресу у питанні фінансування військової допомоги Україні, оскільки це може призвести до програшу у війні проти Росії, – повідомляє CNN, посилаючись на неназваних західних посадовців. Наразі західні спецслужби розраховують, як довго Україна може протриматися без допомоги Сполучених Штатів і НАТО.
 
“Зараз ми перебуваємо у такій ситуації, коли, якщо не буде явного переможця, виникне глухий кут і, можливо, у майбутньому виникне заморожений конфлікт. Що може порушити баланс, на мій погляд, так це якщо українці не отримають додаткового забезпечення, не отримають додаткового фінансування, і не отримають обладнання та людей, яких вони потребують. Тоді ця війна може схилитися (на користь)росіян”, – заявив в інтерв’ю CNBC колишній заступник командувача Європейського командування США,генерал-лейтенант армії у відставці Стівен Твітті.
Однакстаном на початок грудня 2023 року 29 країн надали більше допомоги до своїх фінансових можливостей за США – загальний обсяг підтримки США вже не був домінантним, 55% всієї допомоги Україні загалом надали не з США.
 
Деякі з європейських партнерів зробили дуже суттєві кроки. Зокрема Німеччина зобов’язалася у 2024 році збільшити військову допомогу з 4 до 8 мільярдів євро та, серед іншого, поставити Україні майже 200 тисяч артилерійських снарядів – це п’ята частина зобов’язань щодо боєприпасів усього ЄС.
 
У свою чергу Великобританія не зменшить військову допомогу Україні у 2024 році, а навпаки, переведе її на багаторічну основу.
 
При цьому низка невеликих європейських країн зробила свої потужні внески. Скажімо, Нідерланди підтвердили плани передати Україні перші 18 винищувачів F-16 на початку 2024 року (безпосередня передача розглядалася навіть до кінця 2023 року). До того ж, Нідерланди готують на 2024 рік допомогу на суму 2 мільярди євро, а наприклад, Фінляндія заявила про виділення допомоги у 1,6 мільярдів євро.
 
Водночас міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив у соцмережі Х, що Захід може повторити історичні помилки у питанні військової допомоги Україні та закликав союзників не чекати на “ефект Перл-Харбору”.
 
“Ми вже 25 років займаємося відкладанням і намагаємося стримати імперіалізм Путіна діалогом та дипломатією, доки він продовжує ігнорувати кордони й рівняє з землею міста”, – написав глава литовського МЗС.
Однак чимало експертів щодо схвалення запланованих пакетів допомоги Україні у США та ЄС налаштовані позитивно – включно з колишнім послом США в НАТО Куртом Волкером, котрий в інтерв’ю CNBC заявив, що очікує погодження допомоги Україні по обидва боки океану вже у січні 2024 року.
 
Але країна-агресор РФ сподівається дотягнути війну до камбеку Дональда Трампа у Білий дім (звісно, якщо це станеться).
 
Китай відійшов убік
На фоні хвилювань, прогнозів та чуток про зменшення чи збільшення допомоги Заходу якось поблякла тема “миротворчості” Китаю.
 
“На початку року нас усіх хвилював китайський напрямок, бо 24 лютого (2023 року – ред.) Китай опублікував свій мирний план з дванадцяти пунктів. І далі багато хто до нього апелював  – не лише сам Сі Цзиньпін, Китай, а й африканські лідери, Папа Римський. Росіяни, до речі, теж його згадували. Й китайці призначили спецпредставника з питання миру в Україні. Товариш Лі (Лі Хуей ) приїздив сюди, отримував якісь відповіді, зустрічався зі всіма нашими лідерами, керівниками й отримував якісь відповіді на свій мирний план. Сі їздив до Росії і також говорив про війну”, – нагадав політтехнолог Михайло Шейтельман у телеефірі.
Втім, за словами експерта, “зараз все це повністю зникло” з повістки денної, причому – раптово.
 
“Не одразу ж таке помічаєш. Коли щось з’являється – помітити легко. А коли зникає – спробуй побачити одразу: ой, щось ми давно не чули товариша Сі. І як тільки я це помітив, з’являється оця відома стаття у Nikkei Asia про те, що Путін повідомив Сі – воюватиме п’ять років. А далі, яка у Сі є альтернатива: почекати, поки Путін повоює п’ять років (що буде вартувати Китаю трильйонів доларів), або що робити?”,- зауважив він.
Можливо, Сі Цзиньпін саме і домовився з президентом США Джо Байденом у Сан-Франциско  про якісь конкретні кроки, бо саме після цієї зустрічі припинилася китайська “мирна риторика” щодо війни в Україні, продовжив Шейтельман.
 
“Замовкнув Сі, зник його посередник Лі, кудись все це дематеріалізувалося. І це ж хтось злив у Nikkei Asia зараз, хтось з вищого китайського керівництва повідомив. Ну, навряд чи з російського, хоч і таке можливо. Тому я думаю: бути посередником, “свідком” з боку Путіна Китай більше не хоче”, – припустив політтехнолог.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я