Новини Сина Каддафі засудили до страти

Сина Каддафі засудили до страти

368
0

Суд у Лівії засудив Сеїфа аль-Іслама, синаМуаммара Каддафі, до розстрілу. Разом з родичем диктатора вирок “до страти” було винесено ще восьми обвинуваченим у військових злочинах під час придушення перевороту 2011 року.

На суді були присутні десятки інших близьких соратників поваленого лідера, яких також звинувачують у причетності до придушення протестів у ході повстання чотирирічної давнини. Сеїф аль-Іслам не був присутній у залі суду, даючи свідчення по відеозв’язку, повідомляє news з посиланням на BBC

Сина диктатора утримують за ґратами учасники колишньої групи бунтівників з міста Зінтан. Вони виступають проти уряду Тріполі і відмовляються звільняти Сеїфа аль-Іслама.

Колишній начальник розвідки Каддафі Абдалла Аль-Сенузі опинився серед тих, на кого чекає страта. Та ж доля спіткала колишнього прем’єр-міністра Лівії Багдаді Аль-Махмуді. У засуджених є право оскаржити вирок.

Решта обвинувачених отримали терміни від п’яти років ув’язнення до довічного позбавлення волі.

Політолог з Тріполі Салах аль-Баккуш припускає, що винесення вироку не викличе великого резонансу в Лівії. “У лівійців зараз і без того так багато проблем, що більшість з них навряд чи стежить за судовим процесом. Ті ж, хто брав участь у боротьбі проти режиму Каддафі, спостерігають за судом і будуть раді вироку”, – заявив експерт.

Судовий розгляд почався в квітні 2014 року, ще до початку боротьби за владу між двома конкуруючими урядовими угрупованнями.

На численні процесуальні помилки в ході судового процесу над представниками режиму Каддафі вказували правозахисники з різних організацій. Зокрема, засуджувалося вибіркове правосуддя і поводження з обвинуваченими, відсутність у них адвокатів. Самі ж підозрювані були обурені заборонами на побачення з родиною.

40-річного Сеїфа аль-Іслама Каддафі, якого називали наступником батька, схопили повстанці в листопаді 2011 року при спробі перетнути кордон з Нігером і відтоді він перебуває за ґратами в місті Зінтані, за 160 км на південний захід від Тріполі. Нова лівійська влада звинувачує його в нанесенні шкоди національній безпеці та образі нового прапора Лівії.

2013 року адвокат сина диктатора Джон Джонс побоювався, що в Лівії аль-Іслама очікує “постановочний” судовий процес і страта. Міжнародний кримінальний суд наполягав на екстрадиції сина Каддафі до Гааги у зв’язку зі справою про передбачувані військові злочини. Однак нова лівійська влада вирішила вести судовий процес без участі МКС.

У березні 2014 року іншого сина Каддафі – Сааді, який утік з Лівії до Нігеру за місяць до вбивства батька, було екстрадовано на батьківщину і доставлено в поліцію. Наприкінці вересня 2012 року Інтерпол оголосив Сааді в розшук за підозрою у незаконному заволодінні чужою власністю із застосуванням сили і збройного шантажу в період, коли він був капітаном збірної Лівії з футболу.

Сааді, третій за старшинством син Каддафі, під час перебування батька при владі займався бізнесом і був професійним футболістом. Каддафі в розпал своєї спортивної кар’єри виступав за італійські футбольні клуби “Перуджа” та “Удінезе”.

Муаммара Каддафі, який правив Лівією 42 роки, повстанці захопили під час штурму міста Сирт. Днем його смерті вважається 20 жовтня. З самого початку виникла низка версій його загибелі: під перехресним вогнем, у результаті авіаудару, від рук власних солдатів. В інтернет потрапили кадри побиття захопленого в полон Каддафі, а фотографії його понівеченого трупа обійшли весь світ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я