Економіка Світ після пандемії. прогнози від економістів, політологів, медиків і дипломатів!

Світ після пандемії. прогнози від економістів, політологів, медиків і дипломатів!

1025
0

Мир после пандемии. 12 прогнозов от 12 экономистов, политологов ...Пандемія коронавируса змінить світ назавжди. Але що саме нас чекає? Опитано провідних світових мислителів – економістів, політологів, експертів охорони здоров’я, міжнародників і військових – кожен з яких дав свій прогноз розвитку подій.

Як падіння Берлінської стіни або колапс інвестиційного банку Lehman Brothers, пандемія коронавируса це подія, яка розхитує світоустрій і має далекосяжні наслідки, які ми тільки починаємо усвідомлювати. Ось що ми знаємо точно: точно так же, як коронавірус руйнує життя, порушує ринки і виставляє на загальний огляд компетенцію (або її ВІДСУТНІСТЬ) влади, інфекція змінить баланс політичних і економічних сил.

Світ менш відкритий, процвітаючий і вільний.

Пандемія посилить держава і зміцнить націоналізм. Уряди всіх видів будуть приймати надзвичайні заходи, щоб подолати кризу, і багато хто з них не захочуть відмовлятися від нових повноважень, коли криза закінчиться.

COVID-19 також прискорить посилення Сходу і ослаблення Заходу. Південна Корея і Сінгапур краще за всіх впоралися з епідемією і Китай також спрацював добре, після кількох перших помилок. У той же час заходи, вжиті в Європі і Америці були безсистемними і прийнятими з запізненням, це призведе до подальшого руйнування іміджу Заходу.

Що не зміниться за своєю суттю, так це фундаментально конфліктна природа світової політики. Попередні пандемії – включаючи “іспанку” 1918-1919 років – не припинили ворожнечу між великими державами і не привели до народження нової ери глобальної кооперації. Чи не призведе до цього і COVID-19. Ми побачимо подальша відмова від гіперглобалізаціі, у міру того, як громадяни будуть звертатися до національних урядів з проханнями захистити їх, а держави і компанії будуть шукати способи закрити можливі уразливості.Что мешает Западу победить Россию и Китай / НВСтівен Уолт – професор міжнародних відносин в університеті Гарварда.

Якщо коротко, COVID-19 створить світ, котори буде менш відкритим, менш процвітаючим і менш вільним. Так не обов’язково має бути, але комбінація смертельного вірусу, неадекватного планування і некомпетентного лідерства направляють людство саме в такому напрямку.

Кінець глобалізації до якої ми звикли.
Пандемія коронавируса може стати соломинкою, яка зламає спину верблюдові економічної глобалізації.

Посилення економічної та військової могутності Китаю вже призвело політичні еліти США до твердого рішення позбавити Пекін доступу до інтелектуальної власності та високих технологій, які контролюються американцями, і добитися аналогічних дій від союзників. Збільшення суспільного і політичного тиску з метою домогтися зниження викидів вуглекислого газу вже викликало дискусії про залежність багатьох компаній від довгих ланцюжків поставок.

Читайте також: Забудьте про економіку, нам загрожує соціальний крах. Foreign Affairs – про головну загрозу пандемії
Тепер коронавірус змушує уряди, компанії і суспільства зміцнювати здатність виживати в умовах економічної самоізоляції.

У цьому контексті малоймовірно, що світ повернеться до ідеї взаємовигідної глобалізації, яка стала визначальною на початку XXI століття. Без стимулів захищати загальні вигоди від глобальної економічної інтекраціі, вся архітектура світового устрою, створена в XX столітті, швидко атрофується. Політичним лідерам потрібно чимала самодисципліна, щоб підтримувати міжнародне співробітництво і не впасти у відкрите геополітичне протистояння.КАСПИЙ:«Мы с уважением относимся к территориальной целостности ...

Робін Ніблетт – директор британського Королівського інституту міжнародних відносин

Доводячи своїм громадянам, що вони можуть впоратися з кризою COVID-19, деякі лідери зможуть збільшити політичний капітал. Але ті, хто проваляться навряд чи зможуть чинити опір спокусі звинуватити в своїх провалах зовнішні сили..

Більш сіноцентрічна глобалізація.

Пандемія COVID-19 фундаментнально не змінить світові економічні тренди. Вона лише прискорить зміни, які вже почалися: перехід від глобалізації, очолюваної Вашингтоном, до глобалізації, більше орієнтується на Пекін.

Чому цей тренд продовжиться? Американське населення втратило віру в глобалізацію та міжнародну торгівлю. Розмови про вільну торгівлю токсичні, незалежно від наявності президента Дональда Трампа. На противагу цьому Китай не зневірився. Чому ні? Для цього є глибокі історичні прічн. Китайські лідери добре пам’ятають вікове приниження Китаю в 1842-1949 роках, яке стало результатом власного самовдоволення і марних зусиль ізолюватися від світу. У той же час останні кілька десятиліть економічного зростання стали результатом інтеграції в світову економіку. Китайці також відчули справжній вибух культурної впевненості. Вони переконані, що можуть бути конкурувати де завгодно. Профессор Кишор Махбубани выступит в Назарбаев Университете ...Кішоре Махбубані – науковий співробітник Національного університету Сінгапуру.

Відповідно, як я вказав в моїй книзі “Китай переміг?”, У США є два варіанти дій. Якщо їх основна мета – збереження світового переваги, їм доведеться вступити в геополітичну гру з нульовою сумою (ситуація, в якій величина виграшу одного боку дорівнює величині програшу іншого боку, загальна сума яких дорівнює нулю – Фокус) і протистояти Китаю політично і економічно. Однак якщо мета США – підвищення рівня життя американців, доходи яких знижувалися в останні роки – їм доведеться співпрацювати з Китаєм.

Демократії покинуть свої притулки.

У короткостроковій перспективі ця криза стане приводом для дебатів навколо Великий стратегії Заходу. Націоналісти і антиглобалісти, противники Пекіна і навіть ліберальні інтернаціоналісти побачать нові докази актуальності своїх поглядів. З огляду на економічний збиток і соціальний колапс, який відбувається, складно побачити щось інше, крім посилення руху в бік націоналізму, суперництва великих держав, розвалу колишніх стратегій і т.п.

Але точно так само, як в 1930-х і 1940-х, може існувати і повільно розвивається опозиція упертих інтернаціоналістів, якими були Франклік Рузвельт і кілька інших державних діячів, які почали працювати ще до війни.

Колапс світової економіки в 1930-х показав, наскільки взаємозалежними були суспільства того часу і наскільки вони були уразливі до того, що Франклін Рузвельт називав “зараженням”. У той час для США велику загрозу представляли глибинні сили сучасності, ніж інші великі держави. Те, що Франклін Рузвельт і інші інтернаціоналісти спорудили стало післявоєнним мірим порядком – відкритою системою з новими механізмами захисту та інструментами для роботи з взаємозалежністю. США просто не могли сховатися в своїх кордонах, але щоб працювати у відкритому поствоєнні світі їм прийшлося будувати глобальну інфраструктуру багатостороннього співробітництва.Джон Айкенберри - John Ikenberry - qwe.wiki

Джон Айкенберрі – професор політології та міжнародних відносин Прінстонського університету.

США та інші західні демократії можуть повторити ту ж послідовність реакцій, викликаних резонуючим почуттям уразливості. Відповідь спочатку може бути більш націоналістичним, але в довгостроковій перспективі демократії вийдуть зі своїх сховищ, щоб знайти новий вид прагматичного і захищає інтернаціоналізму.

Менше доходів, більше стабільності.

COVID-19 підриває основні принципи виробництва товарів в світі. Тепер компаніям доведеться переосмислити ситуацію і скоротити кількість ланок в мультинаціональних ланцюжках поставок.

Світові ланцюжка поставок і до пандемії коронавируса переживали не найкращі часи через збільшення вартості робочої сили в Китаї, торгової війни, розпочатої президентом США Дональдом Трампом і успіхами роботизації, автоматизації та 3D-друку, а також через зміну політичних настроїв в розвинених країнах через реальних або уявних втрат робочих місць. COVID-19 розламав ланцюжка поставок в багатьох місцях: закриття підприємств в місцях, охоплених коронавірусів, залишив інші виробництва – також як і госпіталі, аптеки, супермаркети – без необхідних запасів і товарів.Наслідки коронавірусу - що чекає світ після пандемії - 112 УкраїнаШеннон О’Ніл – старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин США.

Іншим наслідком пандемії стане те, що багато компаній захочуть більше знати про ланцюжках поставок і будуть робити вибір між ефективністю і доступністю / стабільністю роботи. Втрутяться і уряду, вимагаючи від т.зв. стратегічних галузей і підприємств наявності планів на випадок непередбачених ситуацій і відповідних резервів. Прибутковість впаде, але економіки стануть більш стабільними.

Ця пандемія може послужити корисній справі.

Все тільки починається, але вже три речі стали очевидними.

По-перше, пандемія коронавируса змінить нашу політику, як внутрішню, так і міжнародну. Адже за допомогою з боку уряду сьогодні звертаються навіть лібертаріанцем.

Відносний успіх урядів у боротьбі з пандемією коронавируса і її економічними наслідками знизить поляризацію в суспільствах. Як би там не було, уряду знову на коні. Поки що ми бачимо, що авторитарні режими і популісти справляються з пандемією не кращий за інших. Не можна не помітити, що країни, які першими дали ефективну відсіч коронавірус, такі як Південна Корея і Тайвань – це демократії, а не країни, керовані авторитарними лідерами або популістами.

По-друге, це все ще не кінець взаємопов’язаного світу. Пандемія сама по собі – це доказ нашої взаємозалежності. Однак у багатьох державах уже спостерігається поворот всередину, пошук автономії і контролю. Ми рухаємося до більш бідному, жорстокому і маленькому світі.The only way to deal with the Chinese is directly, says former ...

Шившанкар Менон – науковий співробітник Brookings India.

По-третє, є знаки, які вселяли надію. Наприклад, Індія виступила з ініціативою і провела відеоконференцію між лідерами Южноазітатскіх країн, щоб виробити спільну регіональну стратегію по боротьбі з загрозою. Якщо шок від пандемії коронавируса змусить нас визнати зацікавленість у багатосторонній співпраці з глобальних питань, значить, вона послужила добрій справі.

Америці знадобиться нова стратегія.

У 2017 році президент США Дональд Трамп представив нову національну стратегію безпеки, яка була побудована навколо ідеї протистояння великих держав. COVID-19 показав, що ця стратегія виявилася неадекватною. Навіть якщо США залишаться великою державою, вони все одно не зможуть самостійно забезпечити свою безпеку.

Як Річард Данциг (екс-міністр ВМС США) узагальнив проблему в 2018 році: “Технології XXI століття не тільки глобальні через свою дистрибуції, але глобальні з точки зору наслідків, які вони викликають. Патогени, штучний інтелект, комп’ютерні віруси, радіація, витік якої може стати проблемою, як тих, у кого вона сталася, так і їх сусідів. Системи обміну інформація, спільного контролю, загальні плани реагування, норми і угоди повинні використовуватися як інструменти боротьби з численними спільними загрозами “.Джозеф Най: Отношения США и России надо улучшить, чтобы не ...

Джозі Най молодший – професор Гарвардського університету.

Коли мова йде про міжнародні загрози, таких як COVID-19 і зміна клімату, недостатньо думати про владу США над іншими народами. Ключ до успіху лежить в умінні ділитися силою з іншими. Кожна країна ставить на перше місце свої інтереси, питання в тому, наскільки широко або вузько вона їх розуміє. COVID-19 показує, що ми не зуміли адаптувати свою стратегію під новий світ, який ми бачимо.

Історія пандемії COVID-19 буде написана переможцями.

Як це завжди було, історія буде написана тими, хто “переміг” криза COVID-19. Кожна нація і ще в більшій мірі кожна людина випробовують новий для себе і дуже сильне соціальне напруження. Ті нації, яким вдасться стійко пережити кризу – завдяки властивостям політичної системи, економічної структури і охорони здоров’я – назвуть свої дії успіхом, порівнюючи їх з більш важкими наслідками пандемії в інших країнах. Для деяких це стане великим і визначальним тріумфом демократії, багатостороннього співробітництва та загальнодоступної системи охорони здоров’я, для інших – стане прикладом чітких переваг рішучого і жорсткого авторитарного правління.Генерал США Джон Аллен может не стать главкомом НАТО в Европе из ...

Джон Аллен – президент Brookings Institution, генерал морської піхоти США у відставці.

У будь-якому випадку ця криза змінить баланс сил на міжнародній арені. Як саме? Ми поки можемо тільки гадати. COVID-19 продовжить придушувати економічну активність і посилювати протиріччя між країнами. У довгостроковій перспективі пандемія коронавируса призведе до скорочення виробничих потужностей світової економіки, особливо в результаті закриття компаній і випадання людей з ринку праці. Цей ризик особливо сильний для країн, що розвиваються і тих, у кого значна частка економічно вразливих працівників. Тиск випробує і міжнародна система відносин, що призведе до нестабільності і конфліктів як всередині, так і між країнами.

Нова драматична епоха глобального капіталізму.

Фундаментальний шок світової фінансової та економічної систем – свідоцтво того, наскільки вразливі глобальні ланцюжки поставок. Пандемія коронавируса таким чином не тільки матиме довгострокові економічні наслідки, а й призведе до фундаментальних змін.

Глобалізація дозволила розміщувати виробництва по всьому світу і доставляти товар на ринок в останню секунду. Це дозволяло скоротити витрати на зберігання, а запаси, які лежали на полицях більше, ніж кілька днів, вважалися помилками і збитками. Таким чином, джерелом пропозиції стала ретельно продумана на глобальному рівні система логістики. COVID-19 довів, що патогени можуть інфікувати не лише людей, а й отруїти всю глобальну систему торгівлі.Лори Гаррет: Почему мы не готовы к Большому Гриппу – Лекции ...

Лорі Гарретт – колишній співробітник Ради з міжнародних відносин з питань глобального охорони здоров’я.

З огляду на масштаби втрат на фінансових ринках, компанії вийдуть з цієї пандемії з масою питань до ниненшней системі логістики. В результаті нас може чекати новий етап глобального капіталізму, який передбачає скорочення ланцюжків поставок, Перенс виробництв ближче до ринків і наповнення складів надлишковими запасами. Це знизить прибуток компаній в короткостроковій перспективі, але зробить більш надійної всю систему.

Більше не ставшихся держав.

Постійний – не з тих слів, які мені подобаються, тому що майже нічого таким не є, але я вважаю, що пандемія коронавируса принаймні на кілька років змусить держави зосередитися на тому, що відбувається всередині їх кордонів. Я очікую руху в бік самодостатності, ще більшу опозицію по відношенню до масової міграції та зниження готовності вирішувати загальні регіональні і глобальні проблеми, такі як зміна клімату. Це буде пов’язано з сприймається необхідністю виділяти ресурси на відновлення звичного способу життя вдома і боротися з наслідками економічної кризи.У США знають, як змусити Росію піти з Донбасу - Річард Хаас

Річард Хаас – президент Ради з міжнародних відносин.

Я очікую, що багато країн будуть зазнавати труднощів, відновлюючись після кризи, виросте кількість слабких або не відбулися. Криза посилить протиріччя між Китаєм і США і ослабить Євросоюз. З іншого боку, ми повинні побачити посилення міжнародних організацій, що займаються охороною здоров’я.

США провалили тест на лідерство.

США більше не будуть розглядатися як міжнародний лідер з-за вузько розуміються їх урядом національних інтересів і приголомшливою некомпетентності. Глобальні наслідки цієї пандемії могли бути пом’якшені, якби міжнародні організації надавали інформацію про інфекцію швидше і в повному обсязі, що дозволило б урядам вчасно підготуватися і направити ресурси туди, де вони були потрібні.Эксперты предрекли закат лидерства США после пандемии

Корі Шаке – заступник генерального директора Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Це те, що США могли б організувати, показавши, що вони не зациклені виключно на власних інтересах. Вашингтон провалив тест на лідерство і світу від цього буде тільки гірше.

У кожній країні ми бачимо силу людського духу.

Пандемія COVID-19 це найбільший світовий криза цього сторіччя. Його глибина і масштаб неймовірні. Криза системи охорони здоров’я загрожує кожному з 7,8 млрд жителів Землі. Наслідки можуть бути серйознішими, ніж під час Великої рецесії 2008-2009 років. Кожна криза сам по собі представляє з себе сейсмічний шок, який назавжди змінить міжнародну систему і баланс сил.

На сьогоднішній день міжнародне співробітництво було вкрай недостатнім. Якщо США і Китай, дві найбільш могутні країни в світі, не можуть зупинити потік взаємних звинувачень і вирішувати проблему ефективніше, довіру до обох країн може бути серйозно підірвана. Якщо Євросоюз не зможе надати допомогу своїм 500 млн громадян, національні уряди можуть відібрати назад частину повноважень Брюсселя. У США під питанням здатність федерального праітельства розробити ефективні заходи по боротьбі з кризою.Дозвольте своїм співробітникам працювати вдома», – звернення ...

У кожній країні, тим не менш, ми бачимо численні приклади людського духу: лікарі, медсестри, політичні лідери і звичайні громадяни демонструють твердість, ефективність і лідерство. Це дає надію, що люди по всьому світу зможуть здобути перемогу над пандемією.

Джерело

#світ #пандемія #карантин #україна #влада