Економіка Стало відомо, у кого через підвищення тарифу на електроенергію платіжки зростуть на...

Стало відомо, у кого через підвищення тарифу на електроенергію платіжки зростуть на півтисячі гривень

542
0

В Україні із червня зріс тариф на електроенергію для населення. З новою ціною українським сім’ям доведеться щомісяця платити за електрику у середньому на 250 гривень більше. Водночас, для багатьох сімей платіжка наразі подорожчає на півтисячі гривень і більше.

Внаслідок підвищення тарифу на електроенергію до 2,64 грн/кВт-год щомісячні платіжки середньостатистичної української родини подорожчають приблизно на 200-300 гривень. Це не важко підрахувати, зважаючи на те, що середній обсяг електрики, яка споживається за місяць українською родиною, становить 160 кВт-год.

Таким чином, за попереднього тарифу 1,44 грн сім’я платила 230,4 грн за місяць. Тепер плата становитиме 422,4 грн. Тобто різниця виходить майже у 200 грн.

Однак у висотних будинках, де газ заборонено проводити за правилами безпеки, витрата електрики набагато вища. Тому там встановлені електроплити та електричні бойлери для нагрівання води. Природно, що у таких квартирах обсяг споживання електроенергії набагато вищий, ніж у інших будинках, де використовують природний газ. Такі сім’ї загалом використовують за місяць 530 кВт-год електроенергії.

Якщо досі такій сім’ї плата за електрику обходилась у 873,6 грн, то тепер місячна платіжка зросте до 1372,8, тобто практично на 500 гривень. А це вже неабияке збільшення витрат. У такій ситуації залишається тільки заощаджувати.

Заощадити на платі за електроенергію допоможе встановлення двозонного лічильника

Такий лічильник удень рахуватиме вартість споживання за звичайним тарифом 2,64 грн, а вночі (з 23:00 до 7:00) – за вдвічі зниженим, тобто за 1,32 грн. Природно, щоб заплатити дешевше, потрібно буде перенести на ніч усі енергоємні процеси: нагрівання бойлера, прання, заряджання акумуляторів.

Щоправда, і коштує такий лічильник близько 2 тисяч гривень. Проте експерти вже підрахували, що приблизно за рік експлуатації він окупиться і далі працюватиме виключно на економію.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я