Економіка США ухвалили тимчасовий бюджет без допомоги Україні, проте він не вплине на...

США ухвалили тимчасовий бюджет без допомоги Україні, проте він не вплине на надходження раніше оголошеної допомоги

222
0

Йдеться про близько $1,6 млрд на оборону та $1,23 млрд прямої підтримки, а також кошти на гуманітарні та енергетичні проєкти.

Ситуація із тимчасовим бюджетом США не вплине на надходження раніше оголошеної допомоги Україні.

Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко

Він наголосив, що наразі йдеться про $1,6 млрд оборонної підримки та $1,23 млрд прямої бюджетної підтримки, а також кошти на гуманітарні та енергетичні проєкти.

«Натомість «шатдаун» американського уряду міг би мати негативний вплив на втілення поточних програм для України. Зараз українська влада активно працює із американськими партнерами, аби нове бюджетне рішення США, яке буде напрацьоване протягом наступних 45 днів, включало нові кошти для допомоги Україні» – зауважив Ніколенко.

Він нагадав, що у США тривають внутрішньополітичні дискусії щодо політичного процесу, проте підтримка України залишається «непохитно міцною як в Адміністрації США, так і в обидвох партіях і палатах Конгресу США, а головне – серед американського народу».

Конгрес США схвалив тимчасове фінансування, спрямоване на уникнення шатдауну в уряді.
 
Про це повідомила The Washington Post
 
Бюджет розрахований на 45 днів та включає суттєве скорочення видатків, зокрема й коштів на оборонну допомогу Україні.
 
Резолюцію про продовження терміну на 45 днів запропонував спікер Палати представників Кевін Маккарті після демаршу консервативних республіканців, які контролюють палату.
 
Палата представників ухвалила резолюцію про продовження терміну фінансування уряду на 45 днів 335 голосами «за». Проти законопроекту проголосували один демократ та 91 республіканець.
 
Після цього документ був направлений у Сенат, де був ухвалений 88 голосами проти 9. Щоби не допустити зупинки роботи уряду президент Джо Байден підписав проміжне рішення.
 
«Шатдаун» – це припинення роботи державного управління через відсутність затвердженого бюджету або інших законодавчих засобів фінансування для його роботи. Коли Конгрес США не може затвердити бюджет на новий фінансовий рік або прийняти тимчасовий закон про фінансування, діяльність урядових установ може бути призупинена.
Раніше республіканець Кевін Маккарті, спікер Палати представників, заявив, що не намагатиметься вилучити $300 млн для України із законопроєкту про фінансування Пентагону.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я