На голову Новини 5 липня – день визволення Слов’янська – однієї з перших великих українських...

5 липня – день визволення Слов’янська – однієї з перших великих українських перемог, – журналіст. ФОТО

125
0

Три роки тому, 5 липня 2014 року, місто Слов’янськ був звільнений від проросійських терористів.

 

Про це на своїй сторінці в Facebook пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов. 

“Сьогодні – день звільнення Слов’янська – однієї з перших великих українських перемог! Сьогодні три роки тому був останній бій на 5-му блок-посту, коли група бійців 25-ї бригади під командуванням Андрія Ткачука та запорізького” Беркута ” під командуванням Олександра Панченка знищили бронегрупи загону найманців Гиркин, ворог залишив Слов’янськ. Три роки тому в тому бою загинув десантник Роман Мендель – останній український воїн, що загинув в боях за звільнення Слов’янська “, – нагадав журналіст. 
“На жаль, відхід головних сил Гиркин привів до зміцнення ворога в окупованому Донецьку і атакам загону Гиркин на оточені в секторі” Д “українські частини. Але не вина українських воїнів, які визволили Слов’янськ, що головні сили Гиркин зуміли відійти по відкритій дорозі без єдиного удару з повітря і з землі, і його загін не був знищений повністю. Наші бійці і офіцери під Слов’янському зробили все, що було в їх силах, інакше б Гиркин НЕ тікати, але, на жаль, не всі рішення залежали від них … ” – зазначив Бутусов. 

“Першими в центр Слов’янськ проникли добровольці-розвідники батальйону Нацгвардії імені Кульчицького Іван Журавльов і Василь Ковальчук . Журавльов і Ковальчук доповіли про відхід бойовиків і потім завели колону головних сил в місто на головному БТРі. А потім разом з безстрашним прес-офіцером Міноборони Владом Волошиним втрьох піднялися на дах міськвиконкому Слов’янська – колишнього штабу найманців, і підняли над ним український прапор, що став символом першої української перемоги (зліва направо – Волошин, Ковальчук, Журавльов)! ” – резюмував Бутусов.

Сьогодні день визволення Слов'янська - однієї з перших великих українських перемог, - журналіст 01

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я