На голову Новини Сьогодні український уряд оголосить санкції проти Росії

Сьогодні український уряд оголосить санкції проти Росії

181
0

Серед санкцій України проти Росії найболючішими й найефективнішими мали б стати енергетичні, враховуючи структуру російської економіки. 

 Серед санкцій України проти Росії найболючішими й найефективнішими мали б стати енергетичні, враховуючи структуру російської економіки.

Як повідомляє «Радіо Свобода», уряд України 8 серпня оголошує пакет власних санкцій проти Росії.

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що ці санкції мають на меті стримати сусідню державу від продовження військової агресії на Донбасі.

«Уряд оголосить низку секторальних і персональних санкцій по відношенню до тих осіб, які підтримують тероризм та окупацію Криму з боку Росії. Наші дії будуть адекватні й симетричні», – наголосив він.

Кабмін замислився над економічним тиском на Росію місяць тому, коли створив комітет з питань застосування санкцій до осіб, які підтримують і фінансують тероризм в Україні. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив цьому комітету запропонувати список осіб і санкцій. Саме цей перелік осіб озвучують. Яких людей підприємств та галузей торкнеться економічна контратака України – в уряді свідомо не говорять до офіційного оголошення санкцій на засідання Кабміну.

Утім і державні, й неурядові фахівці вказують на те, що санкції неминуче мають торкнутися енергетичного й газового сектору, який вважають основою російської економіки.

Енергетичний експерт, заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Олександр Тодійчук наголошує, що енергетичний напрямок санкцій проти Росії має бути одним з ключових.

«Уряд ухвалить остаточне рішення, ми його виконуватимемо. Транзит газу Україна заборонити не вправі, бо від його надійності залежать інші країни. Енергетика – це фундамент, на якому тримається Росія, вона живе за рахунок продажу вуглеводнів. Відтак передовсім Україна має припинити їхнє споживання», – сказав він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я