РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Соцвиплати 2024 можуть надходити із перебоями без коштів США: чому і коли

Соцвиплати 2024 можуть надходити із перебоями без коштів США: чому і коли

356
0
Початок нового 2024 року в Україні може ознаменуватися перебоями із виплатою соціальної допомоги. Вже у січні соцвиплати можуть опинитися у зоні ризику через те, що у США не дійшли згоди щодо виділення Києву чергового фінансового траншу. Без цих коштів Україні стане складно закрити потреби найбільш незахищених верств населення. Статися це може вже у січні.
 
Про ймовірну проблему із соціальними виплатами повідомила очільниця бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа у коментарі виданню Forbes. Чиновниця не назвала конкретні цифри, втім окреслила проблему, заявивши про нестачу, щонайменше 20 млрд грн на соцвидатки. Підласа визнала, що без грошей США можуть розпочатися складнощі з виплатами.

“Щодо січневих витрат соціальної та гуманітарної сфери, то без допомоги США вже можуть виникнути певні складнощі. Поки достеменно невідомо, про які суми йдеться, але у разі таких подій у січні уряд може постати перед нестачею у 20 млрд грн на соціальні витрати”, – заявила Підласа.

Як планують закрити видатки на соцвиплати?
Загалом на покриття витрат на соцвидатки пропонується два шляхи розв’язання проблеми. У першому випадку мова йде про скорочення видатків на тлі залучення більшої кількості грошей від продажу ОВДП. У другому, гіршому варіанті, можуть допустити емісію гривні, тобто увімкнути друкарський верстат.
 
Скільки коштів передбачено у бюджеті 2024 на соціальні виплати?

Уряд України виділив на соціальний захист у 2024 році 468,8 млрд грн. Ця сума є на 5,6% більше, ніж у 2023 році. Кошти спрямують на підтримку соціально незахищених верств населення, у тому числі військовослужбовців, сиріт, ветеранів війни. Уперше в бюджеті передбачені такі видатки:

  • соціальний супровід військовослужбовців – 1 млрд грн;
  • виховання сиріт у сім’ях – 0,5 млрд грн;
  • Інститут помічника ветерана – 3,8 млрд грн;
  • пілотний проєкт щодо зубопротезування – 749 млн грн.
  • Підтримка ветеранів війни.

    #ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я