На голову Новини Скрипін про hromadske.tv: готовий віддати гроші, але не доменне ім’я

Скрипін про hromadske.tv: готовий віддати гроші, але не доменне ім’я

158
0

На hromadske.tv стався скандал. Журналісти у соцмережах звинуватили одного з засновників медіа Романа Скрипіна у привласненні коштів і намірах створити свій проект.

Наглядова рада ГО “Громадського телебачення” опублікувала список вимог до пана Скрипіна – передати права на доменне ім’я hromadske.tv, звітувати про використання і повернути благодійні кошти, які надходили для hromadske.tv на рахунок PayPal.

Пан Скрипін в коментарі ВВС Україна сказав, що заява Ради “виглядає, як недовіра і шантаж” і запевнив, що готовий повернути кошти, але не доменне ім’я.

“Загроза для довіри глядачів”

“Маємо серйозний зашквар у себе на Громадському. Роман Скрипін привласнив частину коштів і збирається створювати свій проект”, – написав у Facebook журналіст Дмитро Гнап.

За словами його колеги Богдана Кутєпова, мова може йти про суму близько 150 тис. євро з PayPal та $38 тис. YouTube.

Він написав, що пан Скрипін “крадькома від усіх вивів де-факто гроші Громадського на власний рахунок за кордоном… потім так само тихцем від усіх… зняв гроші”, а за тиждень у Facebook з’явилася заява про створення “Громадське. Київ”.

“Фактично, за гроші, які належать ГО “Громадське телебачення” може бути профінансований проект, який не підзвітний ГО ні як його структурний підрозділ, ні як третя сторона”, – йдеться в заяві Наглядової Ради.

У Раді кажуть, що Роман Скрипін одноосібно контролює доменне ім’я hromadske.tv, рахунок PayPal, на який надходили пожертви і кошти, отримані за використання контенту на YouTube і “такий стан речей створює загрозу як для довіри глядачів і благочинців, так і для фінансової сталості”.

Рада скерувала пану Скрипіну письмові вимоги передати права на доменне ім’я і повернути кошти, але він їх не виконав.

Image copyrighthromadske.tvImage captionУ Раді кажуть, що Скрипін одноосібно контролює доменне ім’я hromadske.tv

Наглядова Рада закликала задіяти правоохоронні органи як в Україні, так і за кордоном, якщо Скрипін не виконає вимоги, провести незалежний аудит і посилити контроль за використанням бренду hromadske.

“Я його зареєстрував, я його власник”

Роман Скрипін в коментарі ВВС Україна запевнив, що готовий перевести кошти, забрані на PayPal у найкоротший термін, але потрібно вирішити технічні питання.

“Є один нюанс важливий, це неможливість відкриття рахунку в PayPal, не прив’язавши його до певного рахунку, фактично я надав свій рахунок у Чехії, і туди акумулювалися кошти. Зараз замість того, щоб ставити питання, як ці гроші завести на Громадське, мене звинувачують у тому, що я їх привласнив. Я готовий перерахувати їх у повному обсязі, але складність в тому, що PayPal в Україні не працює”, – заявив пан Скрипін.

На питання, чи готовий він передати доменне ім’я hromadske.tv, Скрипін відповів: “Це я його зареєстрував, я його власник. Для чого передавати? Давайте вимагайте, щоб я передав квартиру, автомобіль”.

За його словами, вийшла плутанина з “приватним і громадським” і він не бачить необхідності передавати домен.

“Я можу дати його в оренду безстроково безкоштовно, або за одну гривню, або вони можуть його купити. Чому передавати? Але це треба обговорювати. Вимога “віддай” – вона виглядає дивно”, – сказав він.

На його думку, “за усіма подіями простежується система зі знищення “Громадського” як зразкового медійного проекту”, також він заявив про “селективні “звільнення” всупереч статуту.

“Стосовно “Громадське. Київ”. Воно вже створене. Чи хотілося б дати хороший старт ще одному проекту, забезпечивши його фінансами? Безумовно. Маленька часточка для цього вже є”, – написав він у Fаcebook.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я