Новини Скандал навколо акредитованих у «ДНР/ЛНР» журналістів набуває обертів

Скандал навколо акредитованих у «ДНР/ЛНР» журналістів набуває обертів

271
0

Сайт «Миротворець» опублікував контактні дані про близько 8 тисяч українських та іноземних журналістів, серед яких є працівники CNN, ВВС, «Washington Post» та інші, які акредитовувались у зону АТО, звинувативши їх у співпраці з сепаратистами.

Цей список на своїй сторінці у «Facebook» першим оприлюднив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, згодом він з’явився на сайті «Миротворець», пише Вголос.

«Найближчим часом на сайті «Миротворець» буде опубліковано повні дані про українських та іноземних журналістів, які пройшли «акредитацію» в «ДНР». Таких більше ніж 7 тисяч», – написав Антон Геращенко.

На сайті «Миротворець» контактні дані акредитованих у «ДНР» журналістів розмістили з повідомленням про те, що багато представників іноземних ЗМІ мають російське прізвище та номери телефонів.

«Ми не знаємо, які наслідки будуть після публікації цього списку, але знаємо напевно: публікувати його необхідно, виходячи з того, що ці журналісти співпрацюють з бойовиками терористичної організації. Це суспільно значима інформація, і ми, громадяни України, повинні її знати», – йдеться на сайті.

Оприлюднення цього списку викликало обурення безпосередньо серед представників ЗМІ, зокрема журналіст «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе на своїй сторінці у «Facebook» написала про порушення прав журналіста.

«Неприпустимі дії щодо публікації даних журналістів. Грубе порушення норм про нерозголошення особистих даних журналістів. Щойно телефонували з Комітету захисту журналістів у Нью-Йорку, готують заяву. Хто тепер з іноземних журналістів ризикне поїхати в зону бойових дій. Просто обурливо», – заявила Мирослава Гонгадзе.

Українські та закордонні журналісти вже встигли зробити спільну заяву, в якій осуджують вчинок Інтернет-сайта «Миротворець» та вимагають видалити всі контактні дані, а правоохоронні органи перевірити законність публікації персональних даних працівників ЗМІ.

«Ми особливо наголошуємо, що акредитація не означає і ніколи не означала співробітництво журналістів з будь-якою стороною конфлікту. Акредитація – це форма захисту і безпеки журналіста», – йдеться в заяві.

Голова відділу Східної Європи і Центральної Азії міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Йоганн Бір заявив, що українській владі необхідно невідкладно притягнути до відповідальності осіб, які оприлюднили особисті дані українських та зарубіжних журналістів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я