На голову Новини Система е-декларирования не соответствует требованиям?

Система е-декларирования не соответствует требованиям?

118
0

Государственная служба спецсвязи и защиты информации и компания “Миранда”, которая разработала программное обеспечение единого госреестраэлектронных деклараций, еще до начала запуска программы электронного декларирования уже обменивались комплиментами по поводу изъянов разработки. Большинство экспертов тоже засомневались в надежности презентованной системы. Причем вопросы есть не только к продукту, но и к самим разработчикам.

Руслан Бортник, политолог:

Розташування цього замовлення не в державних органах, а в ТОВ Міранда вигадає сумнівно з усіх точок зору – з технічної, безпекової. Тим більше, що в Україні створено і функціонують багато баз даних, захищених, які забезпечують діяльність органів державної влади і сертифіковані”.

Всеволод Степанюк, экономист:

У нас фактично нема жодної інформації ні про розробника, ні про те, які кошти були виділені під цю систему. Потрібно знати, які ресурси були виділені, щоб казати, чи ці ресурси розікрали і зробили щось на тяп-ляп, чи просто було недосить ресурсів. І взагалі, чому була обрана невідома фірма для розробки цієї системи.

А, как известно, 12 августа Госслужба спецсвязи и защиты информации отказала в сертификации программного комплекса защиты информации реестра электронных деклараций.

Всеволод Степанюк, экономист:

Респект тим людям, які не видали сертифікат на цю систему. Тому що система, яка має відповідати всім вимогам по захисту інформації, це непроста система. Її не може зробити фірма із трьох людей. Ця система мала пройти якісь випробовування. Це мала зробити перед поданням на сертифікацію фірма-розробник.

Причина отказа – мало времени для анализа и тестирования разработки. Руководитель ведомства заявил, что для предоставления полноценного аттестата безопасности системы нужно два месяца для анализа и проверки, а по факту было всего два дня. Но и за это время обнаружен ряд недостатков. Эксперты говорят, что такими серьезными разработками должны заниматься уже проверенные и опытные компании, а не сомнительные и малоизвестные фирмы.

Всеволод Степанюк, экономист:

Має бути структура або в Академії наук, або, якщо ця структура має забезпечувати державні канали зв’язку, ця структура має бути в системі СБУ. Це має бути постійно діюча система, яка забезпечує подібні речі. Це не може бути так, ура – надали грант, чи ура – виграли тендер, і зробили щось. Це не буде працювати. Вибір цієї фірми свідчить про одне: непрофесійність цієї влади, яка навіть не змогла вибрати виконавця для важливої задачі. І, можливо, свідчить і про корупцію. Можливо, обрали фірму, яка погодилася дати відкат чи щось ще.

Электронное декларирование – это информационная доказательная база для правоохранительных органов, на основе которой чиновника можно привлечь к ответственности, если его реальный образ жизни не совпадает с декларируемыми доходами и имуществом. А с нелицензированной программой компании “Миранда” никаких оснований кому-то что-то предъявить нет.

Андрей Вигиринский, аналитик:

Насправді, це бульбашка, якою граються уже чотири дні в інформаційному просторі. Якщо базис, з яким ви зрівнюєте ті чи інші факти, поза законом, відповідно він не має сили належного та допустимого доказу. А, отже, чиновник не притягується до відповідальності. З юридичної точки зору система станом на сьогодні поза законом і вона не функціонує.

Соответственно, по словам экспертов, вся эта ситуация – нарушение закона чистой воды.

Андрей Вигиринский, аналитик:

Закон України про захист інформації та інформаційно-телекомунікаційних систем, ст. 8, зобов’язує, що державні системи інформації і системи, які використовують персональну інформацію, вони повинні бути сертифіковані, а також по ним повинна бути проведена експертиза їх відповідності на предмет захисту інформації, яка в них міститься. До адміністративної відповідальності повинен бути притягнений керівник відповідного агентства, як уповноважена особа від цієї інформаційної системи. Оскільки вона порушила законодавчі норми про захист персональної інформації.

На сегодня все аналитики, политологи, юристы сошлись на мнении, что весь этот цирк устроили только для того, чтобы нечистые на руку успели скрыть все нажитое непосильным трудом.

Андрей Вигиринский, аналитик:

Якщо повноцінна сертифікація цієї системи відбудеться наприкінці поточного року, то депутати будуть здавати декларації не за 2015 рік, як про це йдеться сьогодні, а за 2016-й.

newsnetwork.tv

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я