На голову Новини Сергій Свитко нагородив відзнаками обласної Ради учасників Революції гідності

Сергій Свитко нагородив відзнаками обласної Ради учасників Революції гідності

84
0

3 вересня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко вручив Почесні відзнаки Вінницької обласної Ради “За вагомий внесок у розвиток Вінниччини” учасникам Революції гідності у місті Вінниці та членам їхніх родин. Так, обласною відзнакою нагороджено Юрія Павленка, Юрія-Януарія Шостака та Михайла Сіранчука щодо яких сьогодні здійснюються політичні репресії.

Зокрема, очільник обласної Ради Сергій Свитко підписав розпорядження про відзначення Почесною відзнакою Вінницької обласної Ради “За вагомий внесок в розвиток Вінниччини” Юрія Павленка – за активну участь в Революції гідності, за активний внесок в розвиток громадянського суспільства та з нагоди 24-ї річниці незалежності України. У зв’язку з тим, що Юрій Павленко сьогодні перебуває в ув’язненні, нагороду було передано батькам Юрія Павленка – Євгенію Костянтиновичу та Оксані Віталіївні. Сергій Свитко повідомив, що намагався зустрітись із Юрієм Павленком у СІЗО, щоб вручити нагороду особисто, проте суддею Іриною Курбатовою голові обласної Ради було відмовлено у зустрічі.

Також нагороду було вручено дружині Юрія-Януарія Шостака – Уляні Шостак, яка прийшла із своєю донькою та Михайлові Сіранчуку.

Слід відзначити, що усі нагороджені були активними учасниками Революції гідності у м. Вінниці та брали участь у акції протесту 6 грудня 2014 року. Після цього, проти них розпочалися політичні переслідування, які тривають до сьогодні.

Голова обласної Ради Сергій Свитко так прокоментував свою ініціативу:

– Нагороджені цією Почесною відзнакою брали участь в акції 6 грудня 2014 року у місті Вінниці – вони захищали ідеали Революції гідності. Сьогодні відбувається судовий процес над учасниками цих подій. На моє переконання, цей процес здійснюється необ’єктивно, звинувачується лише одна сторона цього конфлікту. Я переконаний, що відповідальність повинні нести організатори і виконавці тих подій, які відбулись біля приміщення обласної Ради. Організаторами цього конфлікту є особи, що займають високі посади у Києві. Вони давали вказівки, вони готувалися до побиття людей, адже був залучений підрозділ “Ягуар” Національної Гвардії, що є можливим лише за умови наказу Міністра внутрішніх справ України. Саме за вказівкою виконавчої влади працівники правоохоронних органів не пропускали громадян на засідання сесії обласної Ради. Це була змова представників Партії регіонів і представників двох пропрезидентських фракцій і груп в обласній Раді – “Єдності” і “Совісті України”. Тому виконавча влада несе усю відповідальність за ті провокації, які відбулись 6 грудня 2014 року. Переконаний, що історія виправдає і Павленка, і Шостака, і Сіранчука, – сказав Сергій Свитко. 

Очільник обласної Ради Сергій Свитко також підкреслив, що зазначений конфлікт виник після того, як він почав діяти у напрямі кадрових змін одіозних керівників комунальних закладів області, зокрема у сфері охорони здоров’я, ініціював розслідування фактів незаконного відчуження землі обласної комунальної власності без рішення власника – обласної Ради, розкрадання коштів з обласного бюджету, тощо. Він також зазначив, що сьогодні немає належного реагування правоохоронних органів із зазначених фактів, зокрема, звернення голови обласної Ради не розглядаються належним чином, а розслідування у справах затягуються. 

Вінницька ОДА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я