На голову Новини Серед скарбів Януковича знайшли крадені роботи Айвазовського, Пікассо і Шишкіна

Серед скарбів Януковича знайшли крадені роботи Айвазовського, Пікассо і Шишкіна

221
0

 Усе найкраще, що Янукович залишив по собі в колишній резиденції, наступного тижня покажуть у Національному художньому музеї. Це, звичайно, невелика – і далеко не найкоштовніша частина його домашньої колекції. Хоча навіть у ній є картина, вартістю в 6 мільйонів доларів.

 Усе найкраще, що Янукович залишив по собі в колишній резиденції, наступного тижня покажуть у Національному художньому музеї. Це, звичайно, невелика – і далеко не найкоштовніша частина його домашньої колекції. Хоча навіть у ній є картина, вартістю в 6 мільйонів доларів.

Минулого тижня в Інтернеті з’явилось унікальне відео з камер спостереження: як у Межигір’ї пакували цілі вантажівки з картинами, іконами та антикваріатом. Під час другого пришестя для преси Януковича у Ростові, колишній президент України вкотре відхрестився від статусу втікача. «Повторюю – я нікуди не тікав», – наголосив тоді екс-президент. Було це у вівторок, а вже в середу в мережі з’явилося відео, як саме він «не втікав». Те, що чи то нажите, чи то награбоване непосильною президентською працею, вивозили з Межигір’я 4 дні – з 19-го по 22-ге лютого.

Як відомо, на Майдані в цей час убивали людей, Янукович на паперах мирився із опозицією, а в Межигір’ї пакували валізи і вантажили цілі вантажівки – краму в експрезидента було як у Плюшкіна, от тільки значно дорожчого. Картини, ікони, зброя, вази,статуетки, на деяких кадрах із камер спостереження це добро можна добре розгледіти.

Їхню вартість спробували оцінити разом із фахівцями і журналісти. Експертами виступили один із найвідоміших в Україні мистецтвознавців, куратор приватних колекцій Едуард Олександрович Димшиц і відомий антиквар, директор аукціонного та антикварного дому Леонід Маркович Комський. Вони попросили не сприймати їхні слова як істину в останній інстанції і розказали багато цікавого. Наприклад, що автором одногоз лісових пейзажів, за однією із версій, є сам Іван Шишкін, а вартість такої роботи десь від мільйона доларів США. Про те, що у колекції Януковича могла бути картина такої вартості, вже можна говорити напевнее, бо зараз у національному художньому музеї є полотно Василя Полєнова «Христос і грішниця» – його забули у Межигір’ї, вартістю приблизно 4 мільйони фунтів стерлінгов.

Більш точну суму нам назвав Едуард Димшиц, вивчивши роздруківку із лондонського аукціону Бонамс – 6 мільйонів 337 тисяч 977 доларів США. Після таких цифр повірити в те, що Янукович із Межигір’я вивіз із собою справжнього Айвазовського зовсім нескладно. Принаймні, одна з картин із морським пейзажем дуже схожа на творчість саме цього геніального художника- в середньому така робота коштує від півмільйона до мільйона. Окрім, можливих, Айвазовського і Шишкіна, Янукович із Межигір’я вивіз десятки картин. На відео із камер спостереження їх було важко розгледіти і оцінити,але одне із полотен експерти ідентифікували одразу. «Оцей портрет я впізнав…така широка пика і шляпа…це Янукович? Це Янукович в капелюсі солом’яному», – розсказав Димшиц. Разом із картинами та іконами із Межигір’я повивозили десятки чи навіть сотні антикварних ваз, статуеток і ще бозна чого запакованого у коробках. З приводу антикваріату думки наших експертів розійшлися. Едуард Димшиц у цих бронзових конях і порцелянових вазах розгледів роботи геніального скульптора барона фон Клодта і вази імператорського порцелянового заводу першої половини 19-го століття, вартістю, знову ж таки, в мільйони доларів. Тим часом Леонід Комський, спираючись радше на власну інтуіцію, засумнівався у тому, що це аж настільки коштовні речі. Зараз це вже експонати майбутньої виставки «Скарби Межигір’я» – все, що не вивіз, а залишив у Хонці колишній президент.Є там і роботи самого Пабло Пікассо. Усього із Межигір’я до національного художнього музею привезли більш як півтисячі нових експонатів. Ваза і тарілка іспанського генія, ікона Покрова 17-го століття і навіть «Місячна ніч» Івана Айвазовського. Якщо навіть ці раритети покинули у Межигір’ї можна тільки здогадуватись, наскільки цінні речі таки вивезли з України.

«Начебто був Босх, начебто був Рембрант, начебто, але підтвердження ми цього не маємо», – зараз говорять музейщики. Не мають вони підтвердження і оригінальності цих полотен, адже експертизу ще не робили. Найближчим часом все це перевірять на автентичність і на те, звідки воно взялося. В Україні є цілий каталог мистецьких творів, які викрали із музеїв і приватних колекцій.

Джерело: ТСН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я