На голову Новини Розслідування убивств на Майдані затяжні та неефективні! – місія ООН

Розслідування убивств на Майдані затяжні та неефективні! – місія ООН

139
0

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер заявила, що розслідування убивств на Майдані взимку та 2 травня в Одесі у 2014 році затяжні та неефективні.

Про це вона сказала під час презентації “Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні 16 лютого-15 травня 2019 року”

“Минуло 5 років після вбивств на Майдані взимку 2014 року, а також після вбивств і насильницьких смертей в Одесі 2 травня того ж року. Розслідування та судові провадження є затяжними та неефективними, хоча ми визначаємо певний прогрес у розслідуванні, яке здійснює генеральна прокуратура”, – заявила Фрейзер.

Результат пошуку зображень за запитом "Розслідування вбивств на Майдані"

Вона нагадала, що в липні минає 3 роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета, а “слідство досі шукає винуватців цього злочину”.

За її словами, також не притягнуто до відповідальності і винних у вбивстві та нападах на правозахисників і представників ЗМІ.

“Наприклад, судовий розгляд справи про вбивство Олеся Бузини , яке сталося 4 роки тому, розпочинається заново, що ще більше затягує здійснення правосуддя. Судовий розгляд тривав 1 рік і 4 місяці, а в травні цього року головуючий суддя оголосив про самовідвід”, – заявила Фрейзер.

“Незважаючи на те, що за смертельний напад на Катерину Гандзюк було засуджено 5 осіб, тих, хто наказав і заплатив за цей злочин, ще не були притягнуті до відповідальності”, – додала глава місії.

За її словами, хоча у лютому, березні та квітні 2019 року спостерігалося зменшення кількості нападів на представників ЗМІ, – у травні та червні сталися два жорстокі напади в Черкасах та Харкові.

Нагадаємо: 

  • У лютому 2019 року моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликала Київ прискорити розслідування масового вбивства активістів Євромайдану в 2014 році. 
  • Але з генпрокурором Луценком це зробити майже нереально… Та й пізно… Так, Юра? Совість не душить ночами?…

Результат пошуку зображень за запитом "Розслідування вбивств на Майдані"

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я