Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ РОЗСЛІДУВАННЬ ПО ЗЛОЧИНАМ МАЙДАНУ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ!!! ОФІЦІЙНО!

РОЗСЛІДУВАННЬ ПО ЗЛОЧИНАМ МАЙДАНУ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ!!! ОФІЦІЙНО!

436
0

Правосуддю в Україні на сьогодні кінець! Як і люстрації від цієї корумпованої влади!!! Сьогодні на офіційному сайті ГПУ з’явилася новина про ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань, який веде слідство у справах Майдану!!! Ось вам “жити по-новому” від олігарха Петра Порошенка!

А Томос – відволікаюча цяцька для наївних дітей-громадян…

Майдан дав цим злодіям і корупціонерам владу! Сотні трупів в центрі Києва, десятки тисч на фронті, а ця наволоч навіть не спромоглася знайти тих хто зробив масове жертвоприношення в центрі Києва! Бо створіння які давали накази – зараз знаходиться при владі й кришують ці злочини проти Народу…

Сьогодні на офіційному сайті ГПУ з’явилася новина про ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань, який веде слідство у справах Майдану.

Схоже, генпрокурор Юрій Луценко таки зважився зарізати «священну корову», якій раніше вважався Департамент спецрозслідування під керівництвом Сергія Горбатюка.

Як водиться, офіційно це назвали реорганізацією Департаменту в Управління. У ГПУ стверджують, що мова йде про формальності і нічого в розслідуванні справ Майдану істотно не зміниться, мовляв «зазначені зміни мають на меті розмежування структурних підрозділів, які здійснюють досудове розслідування і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у Генеральній прокуратурі України».

Однак на ділі це означає фактично переклад Сергія Горбатюка, відомого своєю ворожнечею з Юрієм Луценком на іншу посаду, з іншими більш вузькими повноваженнями, рівними фактично ролі англійської королеви.

Горбатюку залишили тільки слідчих і забрали прокурорів
Щоб відвести увагу громадськості від розправи над Департаментом Горбатюка, сьогодні на офіційному сайті ГПУ повідомили, що наказом генпрокурора ліквідовано не один, а цілих 4 самостійні структурні підрозділи Генеральної прокуратури, а саме: Департамент з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки (той, що в народі називають Департаментом Кононенко-Грановського), Департамент спеціальних розслідувань, Управління з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями та Управління процессуального керівництва у кримінальних провадженні слідчого управління з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями.

Також офіційно повідомляється, що рішенням генпрокурора, «в структурі Генеральної прокуратури України утворено Управління спеціальних розслідувань як самостійний структурний підрозділ з тієї ж штатною чисельністю, і однойменне управління в складі колишнього Департаменту спеціальних розслідувань. А відділ процесуального керівництва у кримінальних виробництвам слідчого управління спеціальних розслідувань включений в якості окремого підрозділу в Департамент процесуального керівництва у кримінальних виробництвах, підслідних Державному бюро розслідувань ».

Сергій Горбатюк тут же заявив пресі, що «виведений за штат».

Прес-секратаря Луценко – Лариса Сарган поспішила запевнити громадськість, що Горбатюк не звільнено і буде призначений начальником новоствореного Управління спеціальних розслідувань з тієї ж штатною чисельністю. Однак, диявол як відомо криється в деталях цієї кадрової абракадабри. Якщо вчитатися в повідомлення прес-служби про реорганізацію, то виходить, що Сергій Горбатюк залишається керівником Управління спецрозслідування в яке, входять тільки слідчі прокуратури, але в той же час у нього забирають керівництво над процесуального керівниками – прокурорами.

У релізі ГПУ так і сказано – «відділ процесуального керівництва у кримінальних виробництвам слідчого управління спеціальних розслідувань включений в якості окремого підрозділу в Департамент процесуального керівництва у кримінальних виробництвах, підслідних Державному бюро розслідувань».

Тобто виходить що Сергій Горбатюк буде командувати слідчими прокуратури, які відповідно до чинного законодавства ще два роки уповноважені розслідувати старі справи, чи то пак справи Майдану (з листопада 2017 року прокуратури втратила слідчі функції за новими справами, зареєстрованим після цього і лише уповноважена на протязі двох років розслідувати старі справи), але починати нові розслідування вже не можуть. А все прокурори Горбатюка – то пак процесуальні керівники переходять під початок нового начальника Департаменту процесуального керівництва у кримінальних виробництвах, підслідних Державному бюро розслідувань.

Згідно КПК, процесуальне керівництво здійснює саме прокурор над слідчим, тобто у Горбатюка залишаються в підпорядкуванні тільки виконавці, будь-яке рішення яких можуть заблокувати прокурори, які вже йому непідконтрольні.

Прокурорами Горбатюка буде рулити «зручний» Кизь
Виходить що в справах Майдану з процесуального керівника Сергій Горбатюк переходить в стан пішаки – тобто виконавця волі прокурорів, якими призначений командувати начальник Департаменту процесуального керівництва у кримінальних виробництвах, підслідних Державному бюро розслідувань.

Цю посаду займає – Сергій Кизь. Особистість мало відома широкому загалу, але за даними наших джерел в ГПУ, вкрай лояльна керівництву генпрокуратури.

Зірка Кізя зійшла ще під час генпрокурорства Віктора Шокіна.

Саме в 2015 році він став заступником начальника управління з розслідування особливо важливих справ – начальником четвертого відділу з розслідування кримінальних справ Головного слідчого управління ГПУ. Кизь вів знамениту справу про хабар нардепа Ігоря Мосійчука.

У листопаді 2015 роки він провів спільну прес-конференцію з генпрокурором Віктором Шокіним, присвячену розслідуванню злочинів, скоєних депутатом-радикалом. Саме Кизь показав відеозапис з допитом Мосійчука, на якому той визнає свою провину.

Вірно послуживши Шокіна, Сергій Кизь, за даними інформованих джерел «Країни» в ГПУ, не менше уважно прислухається і до вказівок Юрія Луценка.

Тому «питання Горбатюка» з такою рокіровкою на Банковій вважають вирішеним.

Яким чином це відіб’ється на розслідуванні справ Майдану?
Простий перехід співробітників з одного підрозділу в інший, створить пізніше при розгляді справ Майдану в суді підстави для визнання їх дій нелегітимними. Наприклад, адвокати обвинувачених вимагатимуть визнати проведені ними процесуальні дії неприпустимими доказами, так як в той момент вони були виведені за штат.

Єдиний вихід не допустити таких процесуальних диверсій – зупинити слідство по всіх справах Майдану до того моменту поки не буде укомплектований штат нового Управління спецрозслідування і не будуть офіційно видані накази про призначення всіх співробітників.

Наприклад у справі за обвинуваченням Юрія Крисина (співучасник вбивства журналіста «Вістей» В’ячеслава Веремія і обвинувачений в поставках «тітушек» на Майдан – Прим. Ред.), Яке зараз слухається в Дарницькому райсуді Києва з великими труднощами, прокурору ГПУ Олексію Донському доведеться підтверджувати , що він як і раніше уповноважений представляти обвинувачення, так як формально зараз виведений за штат і перепризначений в інший підрозділ ГПУ.

У таких випадках захисники обвинувачених вимагатимуть, щоб їм надали виписки з Єдиного реєстру досудових розслідувань або нові постанови про створення групи слідчих і прокурорів, які уповноважені виконувати процесуальні функції в конкретному кримінальному провадженні.

Це тільки верхівка айсберга паперової тяганини у справах Майдану, яка виникне після проведених Юрієм Луценком перетворень.

Варто відзначити, що інші департаменти, якими керують не такі бунтарі-прокурори дійсно піддалися тільки формальної реорганізації.

Згідно повідомлення прес-служби ГПУ, «на базі 2-х самостійних ліквідованих структурних підрозділів створено 2 нових управління в складі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України: Управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки (замість Департаменту Кононенко-Грановського, тобто фактично для його співробітників нічого не зміниться) і Управління з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями.

Горбатюк закрив сейфи зі справами для перевіряючих Луценко
Слід нагадати і передісторію «скасування» Департаменту спецрозслідування. Відносини між керівником ГПУ Юрієм Луценком і начальником Департаменту спецрозслідування Сергієм Горбатюком давно перейшли в справжню «холодну війну».

Амбіції кожної з сторін-опонентів досягли таких масштабів, що спілкування між начальником і підлеглим просто припинилося, і при кожному зручному моменті Луценко намагався в пресі штовхнути Горбатюка, нацьковував на нього кваліфікаційну комісію прокурорів з доганами.

У відповідь непокірний Горбатюк, заручившись підтримкою адвокатської групи, що представляє інтереси потерпілих родичі Небесної сотні, не обирав виразів і сипав звинуваченнями на адресу генпрокурора.

Як кажуть наші джерела в Генпрокуратурі, з самого початку конфлікту Луценко намагався все таки приборкати підлеглого, до пори до часу генерального влаштовувало існуючий стан речей, коли він особисто не контактував з незручним Горбатюком, а замкнув діяльність його Департаменту на заступника – Анжелі Стрижевської.

Однак гострий на язик Горбатюк продовжував сипати обвинуваченнями на адресу Луценка і навіть звинуватив свого шефа в одному з останніх інтерв’ю виданню «Українські новини» у вчиненні кримінально караних злочинів. Як кажуть на Різницькій це остаточно вивело з себе Луценко і він вирішив нанести «вирішального удару».

У сухому залишку тепер виходить, що формально Сергій Горбатюк залишається начальником новоствореного Управління спецрозслідування ГПУ і далі займається справами Майдану, однак на ділі він вже не всесильний керівник закритого кластера прокурорів і слідчих. А всього лише один з начальників Управління, у веденні якого залишилися тільки слідчі з досить урізаними, враховуючи ампутацію слідчої функції у прокуратури, повноваженнями.

Всі питання, пов’язані з остаточної редакцій підозр, обвинувальних актів, узгодження всіх клопотань, вирішуватимуть прокурори, які перепідлеглі лояльному до Луценка – Сергію Кізю. І фактично Горбатюк з розряду керівників, переведений в піднаглядні виконавці. Втім, Горбатюк здаватися не збирається і заявляє, що оскаржуватиме рішення генпрокурора.

Правда, поки незрозуміло де. Рада прокурорів – декоративний орган без реальних повноважень. У Вищій раді правосуддя і Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів навряд чи знайдеться лояльний до нього кворум.

В адмінсудах величезна перевантаженість справами і його позов можуть розглянути тільки через півроку в кращому випадку. Так що в існуючих реаліях йому доведеться тільки волати до громадськості і адвокатам рідні Небесної сотні.

Але це на практиці навряд чи щось змінить…

Але на носі вибори! То кого обере Народ? Чи хоч на цей раз зробить правильні висновки?…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я