Економіка Російський слід. Хто стоїть за блокадою на кордоні

Російський слід. Хто стоїть за блокадою на кордоні

322
0

Організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport.

За блокадою українського кордону польськими перевізниками можуть стояти спецслужби РФ, пише видання Guildhall. Хто стоїть за організаторами протесту?
Зв’язки з РФ
Організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport. Рафал Меклер є представником осередку проросійської партії Конфедерація свободи та незалежності, що має зв’язки з Росією: лідер партії Януш Корвін-Мікке, виступав із закликами про визнання окупації Криму і сам відвідував анексований півострів у 2015 році, де зустрічався з керівником російської окупації .
Конфедерація свободи і незалежності пов’язана з іншою правою польською організацією Всепольська молодь, що має зв’язки з Російським імперським рухом, який вербував терористів для “ЛДНР”. Лідер списку Конфедерації свободи та незалежності під час виборчої кампанії у Польський Сейм 2023 року Зіомовіт Пшебітковський – колишній лідер руху Всепольська молодь. Конфедерація свободи та незалежності та Всепольська молодь проводять спільні заходи – наприклад, євроскептичний Марш суверенітету у 2019 році.
З початком вторгнення РФ в Україну, Rafał Mekler Transport та інші польські компанії (Kam-Trans, Jata-Trans, BOR-TOM, GLT POLSKA, KMS LOGISTYKA та PEO-TRANS) проводили акції з вимогами скасування антиросійських санкцій.
16 листопада на польському пункті пропуску Корчова відбулася зустріч організаторів акції із співзасновником партії Конфедерація свободи та незалежності та лідером Конфедерації польської корони Гжегожем Брауном. Браун був єдиним депутатом Сейму Польщі, який проголосував проти резолюції із засудженням щодо подій у Бучі. Він займає позицію проти українських мігрантів у Польщі і є автором слогану “зупинимо українізацію Польщі”. У 2018 році Браун провів у Москві зустріч з журналістом видання Росія Сьогодні Леонідом Свиридовим, який був депортований з Польщі за шпигунство на користь РФ. Браун брав участь у заходах із “Всепольською молоддю”, яка пов’язана з воєнізованим праворадикальним угрупуванням Задружне коло, яке співпрацює з неонацистським угрупуванням Русов, що воює в лавах армії РФ.
Словацькі зв’язки

Організаторами протестної акції у Словаччині виступили представники організації Спілка автоперевізників Словаччини (UNAS). Підтримала акцію праворадикальна партія Наша Словаччина, яка виступає за “відновлення зв’язків” з РФ, лідер якої, словацький політик Маріан Котлеба, у 2014 році написала листа Януковичу, де порівняла Революцію Гідності з тероризмом.

Що далі із протестами?
Меклер оголосив про намір продовжити протест на місяць – до 1 лютого 2024 року.
За словами поляка, організатори протесту подали заявку про продовження акції щодо блокування кордону на пункті пропуску Ягодин – Дорогуськ до 1 лютого.
“Прийнято без застережень!” – додав Меклер.
До забастовки перевізників на кордоні Польщі з Україною планують приєднатися польські фермери, що може поставити під загрозу гуманітарну допомогу Україні та ще більше ускладнить ситуацію, пише Bloomberg.
Близько 100 фермерів з асоціації Betrayed Countryside планують провести триденну акцію протесту на пункті пропуску Медика – Шегіні у четвер, 23 листопада, розповів Bloomberg Лукаш Мартин, один із її організаторів.
“Фермери були першою постраждалою групою. Наразі є транспортні компанії, питання в тому, хто буде наступним”, – сказав він.
Видання пише, що члени галузевої групи Міжнародного союзу автомобільного транспорту з Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії та Литви звернулися до президента Європейської комісії Урсулі фон дер Ляйєн із закликом переглянути угоду, що дозволяє лібералізацію руху з Україною, термін дії якої спливає в 1992 році.
Початок два тижні тому блокада призвела до того, що близько 20 000 транспортних засобів застрягли з обох боків кордону.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я