На голову Новини Російські компанії призупинили постачання нафтопродуктів до Білорусі

Російські компанії призупинили постачання нафтопродуктів до Білорусі

129
0

Російські ЗМІ пишуть, що через порушення договору про постачання палива в Росію білорусами, Москва призупинила зворотній процес

Зокрема поставки нафтопродуктів до Білорусі рекомендовано призупинити “Газпрому” і “Роснєфті”, передає “Интерфакс” з посиланням на протокол засідання урядової комісії з ПЕК, яке відбулося 17 березня.

Зокрема, з протоколу випливає, що віце-прем’єр Росії Аркадій Дворкович доручив Міністерству енергетики, Мінфіну та Федеральній митній службі доповісти про причини різкого збільшення поставок нафтопродуктів дочірніх підприємств “Газпрому” і “Татнєфті” до Білорусі, а також представити копії документів і розрахунків, пов’язаних зі сплатою мита при здійсненні поставок і втрати бюджету від цих поставок. У зв’язку з цим компаніям було рекомендовано заморозити постачання до розгляду російським урядом витребуваних документів.

За інформацією “Газета.Ru“, у “Газпромі” готують відповідь для Міненерго.

“Обсяг поставок нафтопродуктів дочірніми підприємствами “Газпрому” до Білорусі в 2015 році виріс в зв’язку зі сприятливою кон’юнктурою”, – пояснив представник газової монополії, однак самі обсяги не уточнив.

Джерело видання стверджує, що поставки нафтопродуктів до Білорусі вже припинені.

“Пов’язано це з тим, що Мінськ не дотримується угоди про обопільне постачання палива, порушуючи баланс поставок”, – говорить співрозмовник видання.

За інформацією російської інтернет-газети, Білорусь безмитно купує російську нафту і поставляє Росії взамін нафтопродукти. Традиційно частка білоруського бензину на російському ринку складає 3-5%. Однак в січні 2016 року країна поставила східному сусіда лише 239 тонн нафтопродуктів (0,2% від рівня минулого року). У лютому поставки припинилися взагалі.

Як стверджує видання, це пов’язано з тим, що Білорусі вигідніше постачати нафтопродукти до країн Європи, ніж до Росії. Сайт пише, що у Росію білоруси продають свій бензин за рублі, тоді як експортувати паливо можна за євро. З огляду на падіння курсу рубля по відношенню до європейської валюти, різниця дуже відчутна, пише Газета.ру.

Якщо в Росії на початок березня середня по країні роздрібна ціна бензину-95 становила 36,8 рублів за літр або близько 0,48 євро, то, наприклад, в Німеччині літр аналогічного палива коштував уже 1,22 євро, пише російський сайт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я