Політика Reuters: ОАЕ хочуть підтримувати зв’язки з Ізраїлем попри ситуацію в Газі

Reuters: ОАЕ хочуть підтримувати зв’язки з Ізраїлем попри ситуацію в Газі

206
0
Об’єднані Арабські Емірати планують зберігати дипломатичні відносини з Ізраїлем пропри наростання обурення щодо зростання чисельності цивільних жертв війни у Секторі Гази. Абу-Дабі намагається пом’якшити дії Єрусалима та створити потенційну можливість відновлення діалогу, оскільки зацікавлене в збереженні стабільності в регіоні. Водночас в ОАЕ росте невдоволення Сполученими Штатами, яких обвинувачують у недостатньому тиску на Ізраїль.
 
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела в уряді Об’єднаних Арабських Еміратів. Абу-Дабі прагне домогтися припинення вогню, разом із тим докладаючи дипломатичних зусиль, аби пом’якшити риторику арабських країн. Це має допомогти зберегти можливість повернення до діалогу з Ізраїлем після війни. Однак, за словами джерел видання, через те, що спроби Вашингтону зупинити бойові дії виявилися не дуже вдалими, ОАЕ наразі чимраз більше розчаровуються у своєму партнерстві зі США.

Об’єднані Арабські Емірати встановили дипломатичні відносини з Ізраїлем за посередництва Сполучених Штатів, ставши однією з найвпливовіших арабських країн, яка пішла на такий крок. Але ріст числа жертв серед цивільних у Секторі Гази спричинив обурення в багатьох країнах і це кидає тінь на продовження такої співпраці. Арабські держави регіону схиляються до висновку, що розбудовувати дипломатичні стосунки з Ізраїлем буде неможливо, доки не вирішиться питання надання незалежності Палестини.

Мотиви ОАЕ
ОАЕ, Ізраїль та США мають спільного ворога — Іран. Крім того, за час встановлення дипломатичних відносин Абу-Дабі розвинув тісні економічні зв’язки з Єрусалимом, співпрацю у сферах безпеки та військово-промисловому комплексі. Ізраїль для ОАЕ є постачальником систем протиповітряної оборони, що стало актуальним після атак хуситів на нафтовидобувні потужності країни. Ізраїльські туристи також відвідують Об’єднані Арабські Емірати задля туризму та шопінгу, приносячи чималі прибутки.
 
Війна в Газі дискредитує ідею встановлення миру в регіоні на основі взаємовигідного економічного співробітництва, чого прагнули досягти у США. Ватро зауважити, що критикуючи дії Ізраїлю Абу-Дабі також засудив ХАМАС, у якому вбачає загрозу стабільності на Близькому Сході.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я